To już osiemnaście lat od blamażu w Korei! [ZDJĘCIA]

EASTNEWS

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Koreańczycy czekali na ten mecz cztery lata. Od momentu, gdy dowiedzieli się, że razem z Japonią zorganizują pierwszy mundial w XXI wieku. 4 czerwca 2002 roku w Busan zabiegali, zagryźli i zaskoczyli reprezentację Polski. Jerzy Engel jechał na azjatycki turniej z wielkimi marzeniami, które legły w gruzach po dwóch meczach fazy grupowej. Ekipa Guusa Hiddinka wyszła z grupy w dobrym stylu, ale do półfinału była ciągnięta za uszy. W meczu z Polakami była jednak zdecydowanie lepsza. Nasi zaczęli ten mecz całkiem dobrze. W ciągu pierwszych 20 minut stworzyli trzy groźne sytuacje. Wszystko posypało się w 26. minucie. Wtedy Jerzego Dudka pokonał Hwang Sun Hong. Po przerwie wynik podwyższył Yoo Sang Chul. Skończyło się 0:2. Polska reprezentacja wróciła na wielki turniej po 16 latach i był to gorzki powrót. Zobaczcie zdjęcia.