Tokio 2020. Radosław Kawęcki awansował do finału na 200 m strylem grzbietowym. 7. czas Polaka

Piotr Janas
Piotr Janas
Radosław Kawęcki awansował do finału na 200 m stylem grzbietowym
Radosław Kawęcki awansował do finału na 200 m stylem grzbietowym FOT. Andrzej Szkocki
Radosław Kawęcki zajął 3. miejsce w swoim półfinale 200 metrów stylem grzbietowym na pływalni olimpijskiej w Tokio. Polak zakwalifikował się do finału z 7. czasem. Czy stać go na medal?

Radosław Kawęcki drugi raz popłynie w olimpijskim finale. Raz dokonał tego podczas igrzysk w Londynie, ale wtedy zajął najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. W Tokio faworytem do medali nie jest, ale stać go na sprawienie niespodzianki.

Pierwszy półfinał wygrał reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jewgienij Ryłow. Kawęcki był o przeszło 2 sekundy wolniejszy, ale udało mu się zająć 3. miejsce. W drugim półfinale lepszy czas od Kawęckiego miało czterech zawodników, więc Polak wpłynął do finału 200 m stylem grzbietowym z siódmym czasem (1:56:68).

Finał rozegrany zostanie w piątek 30 lipca o godz. 3:50 czasu polskiego.