Tomasz Dańko z Przemyśla został 4-krotnym mistrzem świata

Łukasz Solski
Tomasz Dańko.
Tomasz Dańko. Archiwum
W Jaworznie odbyły się mistrzostwa świata sportowego jiujutsu. Zawody zdominowali Polacy. Zwyciężyli w siedmiu kategoriach. W głównej roli wystąpił przemyślanin Tomasz Dańko.

Tomasz Dańko aż cztery razy stawał na najwyższym podium. Zdobył złoto w konkurencji walki sportowej jiujutsu, w turnieju drużynowym, w realistycznej samoobronie oraz w samoobronie sportowej. Rok temu Dańko był wicemistrzem globu.

W turnieju drużynowym sportowego jiujutsu zwyciężyli Polacy. Choć o końcowej klasyfikacji w tej konkurencji zdecydowała dogrywka w kategorii wagi ciężkiej. Zespół w składzie: Jakub Jackiewicz (70 kg), Marcin Nadolski (77 kg), Tomasz Dańko (85 kg), Wojciech Stępniak (85 kg) i Monika Kwiecińska (open kobiet) ostatecznie pokonał Argentynę 6:4.