Tomasz Jędrzejak będzie rezerwowym w finale indywidualnych mistrzostw Polski. Karol Baran czternasty w Częstochowie. Wygrał Bartosz Smektała

bell
Tomasz Jędrzejak (z prawej) będzie w finale IMP bronił honoru Stali Rzeszów
Tomasz Jędrzejak (z prawej) będzie w finale IMP bronił honoru Stali Rzeszów Oliwer Kubus
Tomasz Jędrzejak ze Stali Rzeszów w finale indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu, który rozegrany zostanie 4 sierpnia na torze w Lesznie będzie zawodnikiem rezerwowym. Na półfinale zakończył swój start w krajowym czempionacie drugi z żużlowców Stali Rzeszów Karol Baran.

W piątek rozegrane zostały półfinały IMP na żużlu. Obaj zawodnicy Stali Rzeszów wystąpili w zawodach w Częstochowie. Wygrał je z dorobkiem 14 punktów Bartosz Smektała z Fogo Unii Leszno przed Maksymem Drabikiem z Batardu Sparty Wrocław i Januszem Kołodziejem z Unii Leszno; obaj zgromadzili po 13 punktów. Awans wywalczyli ponadto Piotr Protasiewicz z Falubazu Zielona Góra - 11, Norbert Kościuch z Orła Łódź - 11 i Daniel Kaczmarek z Get Well Toruń - 8.

Tomasz Jędrzejak w mocnej stawce jeździł ambitnie, ale nie miał szczęścia. Zdobył tylko siedem punktów, nie wygrał ani jednego wyścigu, co dało mu siódmą lokatę. Taki sam dorobek miał Damian Baliński z Kolejarza Rawicz. O tym, który z nich będzie w finale IMP rezerwowym zadecydował wyścig dodatkowy; wygrał go Jędrzejak.
Karol Baran zaczął obiecująco, bo wygrał pierwszy swój bieg, ale w kolejnych poszło mu znacznie gorzej.

Wyniki - Częstochowa: 1. Bartosz Smektała - 14 (3,2,3,3,3); 2. Maksym Drabik - 13 (2,3,3,3,2); 3. Janusz Kołodziej - 13 (3,2,3,3,2), 4. Piotr Protasiewicz - 11 (0,3,2,3,3); 5. Norbert Kościuch - 9 (1,1,3,1,3); 6. Daniel Kaczmarek - 8 (2,3,1,1,1); 7. Tomasz Jędrzejak - 7+3 (2,2,1,2,0); 8. Damian Baliński - 7 +2 (2,3,0,d,2); 9. Wiktor Lampart - 6 (0,0,2,1,3); 10. Grzegorz Zengota - 6 (1,0,1,2,2); 11. Sebastian Niedźwiedź - 6 (w,1,2,2,1); 12. Tobiasz Musielak - 5 (-,2,2,t,1); 13. Rafał Karczmarz - 4 (3,0,1,0,0); 14. Karol Baran - 4 (3,1,t,0,0); 15. Josh Grajczonek - 3 (1,1,0,0,1); 16. Ernest Koza - 2 (0,2); 17. Adrian Gała - 1 (0,0,t,1,d); 18. Artur Czaja - 1 (1,0).

Drugi półfinał odbył się w Gnieźnie.

Nominowanymi do udziału w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski są indywidualny mistrz Polski z 2017 r. oraz zawodnicy z GP 2018: Szymon Woźniak, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Bartosz Zmarzlik.