Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tour de Pologne 2022 na Podkarpaciu. Na drogach będą utrudnienia w związku z wyścigiem. Zobacz, gdzie i kiedy

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Sylwia Dąbrowa
Na terenie Podkarpacia rozegrają się kolejne etapy wyścigu Tour de Pologne. Przez kilka dni, peleton będzie przejeżdżał drogami kilku powiatów. Na wielu odcinkach dróg wystąpią utrudnienia. Zobaczcie szczegóły

Spis treści

Powiat niżański

III etap wyścigu zostanie rozegrany 1 sierpnia na terenie powiatu niżańskiego w godz. 12.00 - 13.10, od granic województwa lubelskiego do granic powiatu leżajskiego. Kolarze będą przejeżdżać przez miejscowości : Mostki Bukowa, Graba, Jarocin, Borki, Dąbrówka, Ulanów Zwolaki, Bieliniec, Bieliny, Kamionka Dolna, Kamionka Kolonia, Krzeszów, Koziarnia, Tarnogóra.

Powiat leżajski

1 sierpnia trasa wyścigu przebiegać będzie drogą powiatową nr 1075R na odcinku Koziarnia – Tarnogóra, do skrzyżowania z drogą krajową nr 77, następnie drogą krajową nr 77 przez miejscowości Sarzyna, Nowa Sarzyna, gdzie peleton wjedzie na drogę powiatową nr 1241R w kierunku miejscowości Łukowa, Przychojec i wjedzie do Leżajska przez przejazd kolejowy przy ul. Warszawskiej. Kolarze będą kontynuować wyścig przez ul. Mickiewicza i ul. Jarosławską, gdzie następnie zjadą na ul. Kpt. Kuczka w drogę powiatową nr 1256R przez miejscowość Wierzawice, Rzuchów, Piskorowice do granic powiatu przeworskiego.

Drogi będące trasą przejazdu kolarzy będą CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE i WYŁĄCZONE Z RUCHU. Utrudnienia potrwają od około godz. 12 do godz. 14.

Powiat przeworski

1 sierpnia - wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu przeworskiego rozpoczyna się na drodze powiatowej w miejscowości Pigany, gm. Sieniawa (na granicy powiatu leżajskiego i przeworskiego) około godz. 13.30, kolarze przejadą przez Sieniawę – Dybków do miejscowości Czerwona Wola, gm. Sieniawa, drogą wojewódzką nr 870, gdzie nastąpi zakończenie odcinka na powiecie przeworskim (granica powiatu przeworskiego i jarosławskiego).

3 sierpnia - wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu przeworskiego rozpoczyna się na drodze wojewódzkiej nr 881w miejscowości Sietesz, gm, Kańczuga (na granicy powiatu łańcuckiego i przeworskiego) około godz. 13.15, następnie przez Kańczugę – Siedleczkę do miejscowości Łopuszka Wielka, gm. Kańczuga, droga powiatowa P 1631 w kierunku Huciska, gdzie nastąpi zakończenie odcinka na powiecie przeworskim (granica powiatu przeworskiego i przemyskiego).

Powiat jarosławski

1 sierpnia wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu jarosławskiego nastąpi w miejscowości Manasterz. Trasa wyścigu przebiegać będzie drogą wojewódzką nr 870 na odcinku Manasterz-Jarosław, następnie ulicami miasta – ul. Sanowa, ul. Tarnowskiego, Pl. Mickiewicza, ul. Lubelska, ul. Opolska, ul. Rynek, ul. Sobieskiego, ul. Franciszkańska, ul. Przemyska, ul. 3-go Maja, miejscowość Munina ul. 3-go Maja. Następnie wyścig wjedzie na drogę krajową nr 94 w miejscowości Tuczempy, Ostrów, do Radymna i przejedzie ul. Słowackiego, ul. Lwowską K94, ul. Złota Góra, a następnie przez miejscowości Święte, Sośnica do granic powiatu przemyskiego w miejscowości Niziny.

Na trasie przejazdu będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu.

Wjazd peletonu na teren naszego powiatu planowany jest na godz. 13.50, a godzina wyjazdu 15.20.

Na czas trwania wyścigu całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące drogi:

  • Droga wojewódzka nr 870 – Mansterz - Jarosław
  • Droga krajowa nr 94 – Tuczempy, Ostrów, Radymno
  • Droga powiatowa 1820R – Radymno, Święte, Sośnica

W środę 3 sierpnia planowany jest wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu jarosławskiego od miejscowości Hucisko Nienadowskie. Trasa wyścigu przebiegać będzie przez Pruchnik - ul. Bieszczadzka, ul. Jana Pawła II droga wojewódzka nr 881, ul. Jarosławska, ul. Węgierska, przez miejscowości Węgierka, Wola Węgierska do granic powiatu przemyskiego w miejscowości Średnia.

Wjazd peletonu na teren naszego powiatu planowany jest na godz. 13.50, a godzina wyjazdu to 14.15.

Na czas trwania wyścigu całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące drogi:

  • Droga wojewódzka nr 881 - Pruchnik - Węgierka
  • Droga powiatowa 1780R – Węgierka - Wola Węgierska

Powiat przemyski

Utrudnienia 1 sierpnia

  • Gminy Orły i Żurawica

Kolarze wjadą od strony gmin Orły i Żurawica, w godzinach od około 14.30 do 15.45 na trasie przejazdu wyścigu, czyli w miejscowościach: Niziny, Walawa, Wyszatyce, Bolestraszyce, Buszkowiczki i Buszkowice wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu peletonu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

  • Miasto Przemyśl

Trasa wyścigu przez Przemyśl prowadzi ulicami: Buszkowicką, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, Okulickiego, wyb. Woodrowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze pojadą na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

Powrót kolarzy do miasta ulicami: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu około godz: 13.30. Ruch będzie stopniowo przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe peletonu, który planowany jest w Przemyślu około godz. 16.40. Całkowite zamknięcie ruchu będzie na ulicach: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu (podany czas utrudnień może ulec zmianie).

  • Gminy Przemyśl oraz Fredropol

Po wyjeździe z terenu miasta około godz. 15.00, peleton pojedzie w kierunku Kalwarii Pacławskiej przez miejscowości: Pikulice, Grochowce, Kniażyce, Fredropol, Aksmanice, Huwniki, Kalwaria Pacławska, Gruszowa. Ruch na czas przejazdu zostanie wstrzymany i w w/w miejscowościach wystąpią utrudnienia. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Utrudnienia 2 sierpnia

  • Gminy: Fredropol, Bircza, Krzywcza oraz Dubiecko

W godzinach: 14.30 do godz. około 16.30 w miejscowościach: Makowa, Rybotycze, Posada Rybotycka, Łodzinka, Wola Korzeniecka, Bircza - droga krajowa nr 28, Stara Bircza, Leszczawa, Kuźmina. Na trasie wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Utrudnienia 3 sierpnia

  • Gminy: Krzywcza oraz Dubiecko

W godzinach 13.00 do godz. 15.00 w miejscowościach: Hucisko Nienadowskie, Średnia, Krzywcza, Ruszelczyce, Babice, Nienadowa, Dubiecko oraz Bachórzec. Na trasie wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Powiat leski

We wtorek kolarze wystartują z Rynku w Lesku o godz. 12.25. Następnie uczestnicy wyścigu kolarskiego przejadą drogą krajową nr 84 w stronę ronda i mostu na rzece San. Trasa wyścigu przebiegać będzie drogą wojewódzką nr 894 przez miejscowości Huzele, Łączki, Hoczew, Średnia Wieś, Berezka, Myczków, Polańczyk, Wołkowyja i Bukowiec. W miejscowości Rajskie kolarze przejadą przez most na rzece San i tym samym wjadą na teren powiatu bieszczadzkiego.

Drogi będące trasą przejazdu kolarzy będą CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE i WYŁĄCZONE Z RUCHU. Utrudnienia potrwają od około godz. 12 do ok. godz. 14.

Powiat bieszczadzki

2 sierpnia wyścig rozpocznie się w Lesku o godz. 12.25 i na teren powiatu bieszczadzkiego wjedzie do miejscowości Olchowiec około godz. 13.00.

Następnie peleton przejedzie przez Chrewt, Wydrne, Polana, Czarna Górna, Żłobek, Rabe, Hoszów, Hoszowczyk, Równia, Ustrzyki Dolne, Brzegi Dolne, Krościenko, Liskowate, Jureczkowa, Kwaszenia, Arłąmów. Utrudnienia na strasie przewiduje się w godzinach 12.30 - 15.00.

Powiat sanocki

2 sierpnia wyścig rozpocznie się w Lesku o godz.12.25 i na teren powiatu sanockiego wjedzie do miejscowości Ropienka tuż przed godz. 16. Następnie peleton przejedzie przez Tyrawę Wołoską, Wujskie, Załuż, Bykowce, Sanok - ulicami: Przemyska Lwowska, Kolejowa, Jagiellońska, Kościuszki, Rymanowska, Rondo Beksińskiego, Dmowskiego, Staszica, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkowa.

Metę IV etapu zaplanowano na Rynku w Sanoku. Utrudnienia na trasie przewiduje się w godzinach od 16 do 17.

Jednocześnie w godzinach 12.40 do 15.30 na ulicach Sanoka odbywać się będzie Tour de Pologne - Junior, który przejedzie ulicami: start - ul. Rynek, następnie ul. 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza, Szopena, Strzelców Podhalańskich, Żwirki i Wigury, Zamkowa oraz ściganie młodzików i młodziczek jak również żakow i żakini. Metę zaplanowano na Rynku.

Powiat łańcucki

Przejazd drogami powiatu łańcuckiego przewidywany jest 3 sierpnia w godz. 12.00 - 13.30. Start V etapu wyścigu nastąpi w Łańcucie na ul. Kościuszki przy Miejskim Domu Kultury. Zawodnicy pojadą ulicami miasta w kolejności: Grunwaldzka, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Bohaterów, Kraszewskiego, Cetnarskiego, Słowackiego, Kr. Elżbiety, Mickiewicza, Mościckiego. Następnie wyścig przejedzie przez następujące miejscowości: Wysoka, Albigowa, Kraczkowa, Cierpisz, Wola Rafałowska, Handzlówka, Husów, Markowa.

Powiat rzeszowski

Trasa wyścigu na terenie powiatu rzeszowskiego i Rzeszowa przebiegać będzie 3 sierpnia. Około godz. 12.40, wyścig wjedzie drogą powiatową z kierunku Łańcuta do Woli Rafałowskiej. Następnie w Handzlówce wjedzie na teren powiatu łańcuckiego. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu około godz. 11.50.

Wyścig ponownie wjedzie na teren powiatu rzeszowskiego w Bachórzu około godz. 14.50. Dalej kolarze pojadą przez Dynów, Wyręby, Kąkolówkę, Błażową, Błażową Dolną, Nowy Borek, Kielnarową do Tyczyna. Ruch zostanie wstrzymany w Bachórzu około godz. 13.30, a następnie sukcesywnie wstrzymywany będzie w kolejnych miejscowościach na godzinę przed przejazdem kolarzy.

W Tyczynie pierwsi zawodnicy spodziewani są około godz. 15.40. Przejadą ulicami Mickiewicza, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia, Asnyka, Łany do Matysówki. Trasa przez Tyczyn zostanie zamknięta około godz. 14.50.

Do Rzeszowa zawodnicy wjadą ul. Pienińską przed godz. 16. W Rzeszowie wyścig przejedzie pętlą prowadzącą ulicami: Pienińską, Św. Walentego, Św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, Kilara, Plac Śreniawitów, ul. Lisa -Kuli, al. Cieplińskiego. Tam zawodnicy nawrócą i rozpoczną kolejne okrążenie ulicami: al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pasem pod prąd), Most Karpacki, al. Powstańców Warszawy (przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego wyścig wjedzie na prawy pas), al. Sikorskiego, ul. Łukasiewicza, ul. Wieniawskiego, ul. Matysowska, ul. Św. Walentego, Św. Rocha, ul. Paderewskiego, al. Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, Most Zamkowy, ul. Kilara, ul. Lenartowicza, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego do mety. Przyjazd pierwszych zawodników na metę przewidywany jest pomiędzy godz. 16.30, a 16.50.

Przed wyścigiem głównym w godz. 12.50 do 15.00 odbędzie się Tour de Pologne Junior. Juniorzy przejadą trasa biegnącą przez: al. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy (pod prąd). Na skrzyżowaniu zawodnicy skręcą w ul. Podwisłocze na Most Zamkowy, ul. Kilara, Plac Śreniawitów ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego. Tą trasą zawodnicy, w zależności od wieku przejadą 4, 3 lub 2 okrążenia. Ta część trasy będzie zamknięta od godz. 12 do zakończenia wyścigu głównego.

Pozostała część trasa wyścigu głównego przebiegająca przez Rzeszów zostanie zamknięta około godz. 15. Przez cały czas trwania wyścigu ruch na ul. Powstańców Warszawy będzie odbywał się wahadłowo z niewielkimi przerwani w celu przepuszczenia zawodników. W miarę możliwości policjanci na całej trasie będą przepuszczać ruch poprzeczny i odblokowywać ruch po przejeździe ostatnich zawodników.

Od godz. 6, częściowo zamknięta zostanie al. Cieplińskiego i ul. Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów). Do godz. 9, ruch odbywać się będzie dwukierunkowo jedną jezdnią (prawa nitka jadąc od Al. Piłsudskiego). Po godz. 9 ulice zostaną całkowicie zamknięta dla ruchu. Nie będzie również możliwy dojazd do al. Cieplińskiego i Lisa Kuli z ulic przyległych, tj. Moniuszki, Ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego, Mochnackiego.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24