NOWINY
  POLECAMY

  Ciekawostki ze świata sportu!

  Rozwiń
  NOWINY
  Zwiń

  Ciekawostki ze świata sportu!

  • Piękne pływaczki w kalendarzu
  • Kibice z Podkarpacia na skokach w Zakopanem
  • Żużlowcy z Rzeszowa spotkali się z kibicami

  Towarzysze zieloni

  Towarzysze zieloni

  PAWEŁ BAŁA

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Socjalizm kojarzy się z Marksem, Leninem, łagrami i kolejkami przed sklepami. Jednak to idea, która znajdowała zwolenników nie tylko w XIX i XX wieku, ale też i dzisiaj. Miłośnicy "Manifestu komunistycznego" agitowali ongiś robotników, by obalili ład burżuazyjny. Wmawiali im, że jak lud przejmie ster rządów, to już nikt nikogo nie będzie wyzyskiwał. Stało się inaczej i z czasem coraz mniej było chętnych do wzniecania proletariackiej rewolucji.
  Nastała pora, by szukać nowych naiwniaków do krucjaty przeciwko kapitalizmowi. Znaleźli się bez większych trudności, bo, jak się okazuje, feministki, ekolodzy, antyklerykałowie i zawodowi działacze od równouprawnienia homoseksualistów nadają się do walki z normalnością i tradycją jak mało kto.
  W krajach zachodnioeuropejskich partie "zielonych" już od lat stanowią niemałą siłę polityczną. Nad Wisłą do tej pory niczego takiego nie było.
  SLD miał monopol na lewicowość, z czasem naruszony przez Samoobronę, a teraz być może przez nowy ruch społeczny (partię?), nazywający się "Zieloni 2004". Ugrupowanie to będzie mieć dwóch liderów: kobietę i mężczyznę, co jest wymowne, bo "zieloni" opowiadają się za parytetem jeden mężczyzna-jedna kobieta wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Ministrom Izabeli Jaruga-Nowackiej i Markowi Polowi

  przybywa niezła konkurencja

  w wymyślaniu coraz dziwniejszych, postępowych i zabawnych instytucji. Do tego "Zieloni", jak sama nazwa wskazuje, troszczą się o środowisko naturalne, a Pan Marek Pol mówi, (bo z realizacją gorzej) o autostradach, które, bądź co bądź, środowisku szkodzą
  Dla nastolatków ubranych w koszulki z wizerunkiem "Che" Guevary i napisami "CCCP" to "Zieloni" będą bardziej "cool", czyli fajni. W końcu los matki ziemi, a zwierząt w szczególności, nie jest im obojętny.
  Oczywiście nie o ratowanie środowiska naturalnego chodzi. Każdy wie, że środowisko lepiej ma się tam, gdzie dominuje własność prywatna. O las prywatny właściciel dba, ponieważ las ten będzie służyć jego dzieciom i wnukom, natomiast las państwowy jest "wspólny", więc każdy stara się go maksymalnie wyeksploatować. Jeśli więc, mimo haseł, nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi albo o dziewczynę, albo o pieniądze, które w omawianym przypadku przyjdą razem z władzą.
  Program Takia zielono-czerwona formaca stworzy

  program łatwy do przewidzenia

  zapewne podobny do tego, co proponuje np. pan Joschka Fischer w RFN, lider największej chyba takiej partii w świecie, który w młodości kopiąc policjantów aktywnie walczył o sprawiedliwość społeczną. Teraz tacy ludzie walczą o równouprawnienie wszystkich i bronią uciskanych, co w praktyce oznacza: wojnę z klerykalizmem i rasizmem, który według nich panoszy się wszędzie. Zieloni chcą legalizacji związków homoseksualnych, łagodnej polityki karnej wobec pedofilów i gwałcicieli (to nie ich wina, że są "inni" - społeczeństwo ich tak wychowało), może też eutanazji w imię postępu, o aborcji już nie wspominając. W gospodarce najważniejszy jest kolektywizm i z tego powodu np. w Niemczech postulowali znaczną podwyżkę ceny benzyny, żeby ludzie podróżowali koleją, bo podobno to mniej szkodzi atmosferze. Gdyby jednak pociągi jeździły na benzynę, a samochody na węgiel, towarzysze zieloni znaleźliby badaczy, którzy by udowodnili, że to spalanie węgla jest bardziej szkodliwe.
  Jeszcze coś na uspokojenie zwolenników Unii Pracy - polskimi Zielonymi kieruje kobieta i mężczyzna, a już starożytni Rzymianie wiedzieli, że jak ktoś ma rządzić, to albo jedna osoba, albo triumwirat. Do polskich bojowników o prawa zwierząt te prawdy jeszcze nie dotarły. I dobrze.

  Autor jest wiceprezesem Oddziału Galicyjskiego Unii Polityki Realnej


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo