sportowy
  NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Trenerska karuzela przyspiesza

  Trenerska karuzela przyspiesza

  Tor, kostek

  Nowiny

  Nowiny

  Trenerska karuzela przyspiesza
  Na koniec lata w dwóch naszych III-ligowych klubach doszło do roszad trenerskich. Szczególnie ta w Resovii dość mocno zaskoczyła.
  Trenerska karuzela przyspiesza
  Zmiany na trenerskich ławkach nie wynikają tylko z boiskowych problemów drużyn. Maciej Huzarski nie zrezygnował z pracy w Resovii dlatego, że jego team przegrał z Wólczanką. Miał raczej dość dobrych rad ze strony szefów sekcji. Ci ostatni przeżywają każdy mecz, działają w dobrej wierze, ale zapomnieli, że „Huzar” to nie potulny stoik, któremu można następować na odciski. Ten w końcu nie wytrzymał i spakował zabawki.


  Szybka odpowiedź

  - Różnice zdań odnośnie dosposobu prowadzenia zespołu.
  Tak trener wyjaśniał powody rezygnacji z pracy - mówił nam Aleksander Bentkowski, prezes Resovii. Schedę po Huzarskim przejął Szymon Szydełko, który chciał jak najszybciej podjąć nową pracę i zapomnieć o nieszczęsnej rundzie wiosennej, kiedy to jego Karpaty jakimś cudem zmarnowały dużą przewagę i nie wygrały III ligi.

  Praca w Resovii łatwa nie jest, ale Szydełko nie zwlekał z odpowiedzią na ofertę. - Przede wszystkim - byłem zaskoczony, gdy zadzwonił do mnie Dawid Nieć, wiceprezes sekcji - zaznaczył nowy coach „pasiaków”. - Nie spodziewałem się, że trener Huzarski zrezyguje. Wyzwania się nie boję. Jestem młodym trenerem i interesuje mnie granie o coś. A Resovia zawsze ma duże ambicje.

  Szydełko nie obawia się także, że przełożeni będą wyręczać go w pracy. - Rozmawialiśmy o tym. Zapewniono mnie, że nikt mi nie będzie przeszkadzał. W tym tygodniu chciałbym podpisać umowę. Mam nadzieję, że będzie dłuższa, niż tylko do końca sezonu - dodał Szydełko, który ma za sobą grę w Resovii. - Strzeliłem tylko jednego gola, ale za to na wagę wygranej z Polonią Przemyśl, co swego czasu dało Re- sovii awans do trzeciej ligi - przypomniał nowy coach „pasiaków”. - A jeśli chodzi o przyszłość, chcę kontynuować dzieło trenera Huzarskiego, wprowadzać do drużyny kolejnych młodych zawodników. Podstawowy cel to spokojne utrzymanie się.

  Do zmiany doszło też w Sie- niawie. Z siatkarska można ją nazwać powrotną, bo Ryszarda Federkiewicza nie było w Sokole tylko dwa miesiące. W tym czasie „sokoły” prowadził Daniel Kijak, wcześniej jego asystent. - Z trenerem Kijakiem rozstaliśmy się, ponieważ wyniki zespołu nie były adekwatne do pewnych przedsezonowych założeń. To dobry fachowiec, ale troszeczkę gorzej radzi sobie na ławce pod względem psychologicznym. Zarząd postanowił, że trzeba po raz kolejny dać szansę trenerowi Fe- derkiewiczowi, który potrafi w nieco lepszy sposób dotrzeć do psychiki poszczególnych zawodników, a to z kolei powinno przełożyć się na lepsze wyniki - podsumował zmianę trenera Krzysztof Padiasek, wiceprezes Sokoła.


  Nie tracić głupich goli

  Co na to Federkiewicz? - Co mnie skłoniło do ponownego podjęcia pracy w Sieniawie? To, że ten zespół jest ułożony, a klub jest dobrze zorganizowany. Tym samym mogę się skupić tylko na pracy trenerskiej. Wprawdzie przez dwa miesiące, podczas których „urlopowałem się”, zaszło sporo zmian kadrowych, ale jestem pewien, że zespół stać na walkę z każdym przeciwnikiem w III lidze.

  „Feder” ma popracować nad zachowaniami drużyny w tyłach. - Problem to głupio tracone bramki. Trzeba znaleźć takie ustawienie, by gra defensywna była na tyle dobra, abyśmy nie tracili takich goli jak choćby w Boguchwale. Część piłkarzy nie ma ogrania w tej lidze. Potrafi wygrać z Motorem Lublin, by za chwilę mieć problem z jakimś niżej notowanym rywalem. Muszę dotrzeć do nich, aby w każdym pojedynku dawali na boisku sto procent możliwości - powiedział stary-nowy szkoleniowiec Sokoła, który w pierwszym meczu po jego powrocie pokonał 4:3 w Boguchwale miejscowy Izolator.

  W pewnym momencie na zmianę zanosiło się w Wólczance (Szydełko miał stamtąd telefon), ale dziś pozycja Marka Rybkiewicza jest mocna, a on sam tak dobrze poczuł się po wygranej w Krośnie, że wspomniał o... wygraniu ligi. W podłym nastroju jest Przemysław Matuła, bo Izolator przegrał ósmy raz z kolei. Trener nie pasuje, chce wyprowadzić drużynę na prostą. “Izolacja”w Zamościu pewnie wygra, ale czy pod wodzą Matuły?

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Tabela 3 ligi grupa IV

  LP drużyna mecze punkty bramki
  1. Hutnik 17 35 35:21
  2. Stal Rz. 17 34 38-14
  3. Podhale 17 34 31-16
  4. Wisła P. 17 31 18-13
  5. Motor 17 30 28-18
  6. Orlęta 17 27 28-22
  7. Stal K. 17 25 30-23
  8. KSZO 17 24 27:22
  9. Avia 17 22 20-21
  10. Wisła S. 17 21 19-26
  11. Chełmianka 17 21 23-25
  12. Wólczanka 17 21 24-18
  13. Wiślanie 17 18 23-36
  14. Sokół 17 18 27-30
  15. Czarni 17 16 19-30
  16. Spartakus 17 13 13-29
  17. Podlasie 17 13 16-36
  18. Soła 17 12 16-35
  1: awans, 16-18: spadek

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!