Trenerzy i siatkarki o meczu Vakifbank Stambuł - Developres Rzeszów [OPINIE, ZDJĘCIA]: Jesteśmy z siebie dumne

Developres Rzeszów, cev.eu
Vakifbank Stambuł pokonał w rewanżu Developres Rzeszów 3:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzyń. cev.eu
- Przegrać mecz w taki sposób, to nie wstyd - mówi Stephane Antiga, trener Developresu Rzeszów po porażce 1:3 w wyjazdowym meczu z Vakifbankiem Stambuł. Popularne "Rysice" w pierwszym meczu u siebie wygrały 3:2 i to zespół z Turcji awansował do półfinału Ligi Mistrzyń siatkarek. Przeczytaj opinie trenerów i zawodniczek obu zespołów.

Daria Przybyła, libero Developresu Rzeszów

Nie ma co się dziwić, że walczyłyśmy na boisku, bo nie po to przebyłyśmy tyle kilometrów i wylałyśmy tyle potu na treningach, żeby się położyć i przegrać bez walki. Wiedziałyśmy, że będzie trudno i było trudno. Jest mi bardzo przykro, że przegrałyśmy, bo w tym ostatnim secie było do 23 i gdyby się to udało wygrać, to nie wiadomo, co byłoby w tie-breaku. Zresztą w Rzeszowie pokazałyśmy, że potrafimy z nimi walczyć i wygrywać i mogłoby być różnie. Nic z tym nie zrobimy, musimy próbować coś jeszcze poprawić w naszej grze, mamy w tym sezonie jeszcze dużo do zdobycia. Dużo pracy przed nami i do zobaczenia w Polsce.

Isabelle Haak, atakująca Vakifbanku Stambuł

To był bardzo trudny mecz. Wiedzieliśmy, że to naprawdę dobra drużyna, która bardzo dobrze broni. Musieliśmy walczyć o każdy punkt. Myślę, że pod koniec zagraliśmy świetny mecz. Wykazałyśmy się odwagą w trudnych chwilach.

Stephane Antiga, trener Developresu

Nie mogę być zadowolony, ale w trzecim i czwartym secie graliśmy bardzo dobrze, byliśmy w stanie z nimi rywalizować i wygrywać sety. Niestety ta końcówka, gdzie byli trochę lepsi. Od drugiego seta walczyliśmy, byliśmy gotowi, pokazaliśmy charakter. Przegrać mecz w taki sposób, jak dziś to nie wstyd. Myślę, że cała drużyna nauczyła się dużo w tym meczu i tydzień temu z Vakifbankem. Dzięki tym meczom będziemy mocniejsi.

Giovanni Giudetti, trener Vakifbanku

Muszę pogratulować zawodniczkom, trenerom i personelowi technicznemu drużyny z Rzeszowa, bo grają naprawdę dobrze. Wprawili nas w kłopoty w Polsce i tutaj. Wielki szacunek dla nich. I oczywiście chcę pogratulować moim zawodnikom. Byliśmy pod dużą presją. Jak już wcześniej powiedziałem "Presja to przywilej, na który zasłużyliśmy", cieszymy się, że graliśmy pod dużą presją i tak dobrze sobie z tym radzimy.

Jelena Blagojević, kapitan Developresu Rzeszów

Straciłyśmy pierwsze dwa sety. Na początku robiłyśmy dużo błędów, bo zwyczajnie nie byłyśmy myślami na boisku, tylko jeszcze chyba w szatni. Potem było coraz lepiej. W trzecim secie zagrałyśmy już tak, jak potrafimy. Przycisnęłyśmy ich zagrywką, blok-obrona zaczęły działać. W czwartym też fajnie graliśmy, ale w końcówce przegraliśmy dwa ważne punkty i jest nam smutno. Trzeba być jednak dumny z siebie, że zagraliśmy tak dobrze z Vakifbankiem, drużyną, która jest najlepsza na świecie. Ten pierwszy mecz, który wygrałyśmy, pokazał jak możemy grać, kiedy jesteśmy bardzo zmotywowane, na jakim poziomie możemy się prezentować. W rewanżu wiedziałyśmy, że będzie ciężko. W hali była gorąca atmosfera, a one wiedziały, że muszą zrobić coś więcej niż w Rzeszowie, żeby nas pokonać i to im się udało. Na początku to Haak zrobiła różnicę, potem włączyła się Gabi, to było ważne. Ale jestem dumna i szczęśliwa, że jestem częścią tego zespołu, że miałyśmy okazję tu grać i to dobrze grać na tle takiego rywala. Mimo porażki na pewno dużo dobrego nauczyłyśmy się w tych meczach. A jak wrócimy, to już zaraz mamy mecz z Chemikiem, potem kolejne. Dla nas to ważne rzeczy, oby tylko zdrowie dopisało.