NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Najlepsze restauracje w Przemyślu według użytkowników portalu TA [TOP 15]
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Trudne warunki na podkarpackich drogach. Śnieżna zamieć...

  Trudne warunki na podkarpackich drogach. Śnieżna zamieć odcięła Pielgrzymkę od świata, droga całkowicie nieprzejezdna

  af, KWP

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tak wyglądają drogi na południu Podkarpacia.

  Tak wyglądają drogi na południu Podkarpacia. ©Krzysztof Kapica

  Opady śniegu, zamiecie oraz śliska nawierzchnia utrudniają kierowcom jazdę, zwłaszcza na lokalnych drogach. Z powodu zasp śnieżnych, droga wojewódzka nr 993, w powiecie jasielskim, już od wczoraj, na wysokości miejscowości Pielgrzymka jest całkowicie zablokowana. Z tego powodu także kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 884, relacji Domaradz - Przemyśl muszą się liczyć z utrudnieniami.
  Tak wyglądają drogi na południu Podkarpacia.

  Tak wyglądają drogi na południu Podkarpacia. ©Krzysztof Kapica

  Warunki panujące od kilku dni na drogach Podkarpacia, wymagają od kierowców zdecydowanie większej ostrożności i koncentracji.

  Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 993, na odcinku Nowy Żmigród - Gorlice. Z powodu zamieci śnieżnych, od wczoraj droga wojewódzka w miejscowości Pielgrzymka, jest całkowicie nieprzejezdna.

  Zobacz także: Kierowcy utknęli w śnieżnych zaspach na drodze wojewódzkiej nr 993 w okolicy Pielgrzymki [WIDEO INTERNAUTY]

  Utrudnienia występują także na odcinku drogi wojewódzkiej nr 884, relacji Domaradz - Przemyśl. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają kierowcom jazdę. Złe warunki występują również na drogach powiatowych i gminnych, zwłaszcza w południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego.  Opady śniegu, zaspy w połączeniu ze śliską nawierzchnią jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.


  Pogoda na dzień (09.01.2019) | PODKARPACKIE

  Źródło: TVN


  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo