MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa ostatni Camp Fair Play. Młodzież trenuje z gwiazdami w COS w Wałczu

PS
To będzie niezapomniany czas dla uczniów, którzy wygrali w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl udział w Olimpijskim Campie Fair Play. Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa z jednej ze szkół w województwie śląskim od czwartku trenuje, wypoczywa i doświadcza nowych wyzwań w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.

To już ostatni camp w tej edycji – zimą dwa odbyły się w Szczyrku, a jeden w Cetniewie, natomiast kilka dni temu zakończył się czwarty obóz, tym razem z Giżycku. Każdorazowo młodzież korzysta z infrastruktury Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie do swoich najważniejszych startów, przede wszystkim olimpijskich, przygotowują się polscy sportowcy. Dzięki temu, że dzieci w trakcie campu mieszkają również na terenie COS, mogą na co dzień spotykać wielkie gwiazdy.

– Dla dzieci z pewnością jest to wielkie przeżycie, które zapamiętają na bardzo długo. Cieszę się, że mogę mieć w tym swój udział, ponieważ bardzo zależy mi na tym, by zachęcać do sportu i aktywności fizycznej. W czasie campów olimpijskich dzieci mają bardzo dużo ruchu, ale też mają okazję dowiedzieć się, czym jest fair play i działanie z duchem olimpizmu – mówi Natalia Madaj-Smolińska, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w wioślarstwie, która w piątek spotkała się z uczestnikami campu i przeprowadziła z nimi trening na ergometrach wioślarskich.

Oczywiście to nie koniec atrakcji – w trakcie obozu w wałeckim COS dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobiernicach (woj. śląskie) miały okazję trenować z kadrą narodową w breakdance, poznać hokej na trawie dzięki reprezentantom Polski i trenerom Mateuszowi Mazany i Rafałowi Banaszkowi. W programie znalazły się też warsztaty i treningi żeglarskie, szermiercze, piłkarskie, lekkoatletyczne i deskorolkowe oraz zajęcia z piłkami EDUball, a także spotkania z psychologiem sportowym, zajęcia edukacyjne, motywacyjne i z pierwszej pomocy.

Pomysłodawcą i organizatorem Olimpijskich Campów Fair Play jest Polski Komitet Olimpijski. – Nieustannie pracujemy nad tym, by przekazywać młodszym pokoleniom idee olimpijskie i wartości płynące z olimpizmu. Bardzo się cieszę, że laureaci naszego Biegu Fair Play PKOl mają okazję odwiedzać świetnie przygotowane ośrodki COS, w tym oczywiście kuźnię talentów m.in. wioślarskich i kajakarskich, jaką jest ośrodek w Wałczu. Dziękuję bardzo za wsparcie Klubowi Olimpijczyka działającemu przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wałczu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu – mówi Katarzyna Deberny, dyrektor Działu Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Szkoły, które biorą udział w campach, zostały wyłonione w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl. Udział w nim wzięło aż 709 szkół z całej Polski, a zadaniem uczniów było przygotowanie jak najciekawszej relacji z biegu. W sumie do Polskiego Komitetu Olimpijskiego trafiło ponad czterysta prac. – Wybraliśmy pięć najbardziej interesujących, które pokazały zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku – dodaje Deberny. Pomysłodawczynią ogólnopolskiego biegu według idei fair play jest Hanna Wawrowska – przewodnicząca Rady Fair Play PKOl. Olimpijskie Campy Fair Play, podobnie jak #BiegFairPlayPKOl organizowane są przez PKOl we współpracy z programem KINDER Joy of moving.

Warto podkreślić, iż wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do #BieguFairPlayPKOl otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play. W 2024 roku planowana jest kolejna edycja #BieguFairPlayPKOl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Trwa ostatni Camp Fair Play. Młodzież trenuje z gwiazdami w COS w Wałczu - Gazeta Pomorska

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24