Trwa żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska. W Mielcu...

  Trwa żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska. W Mielcu uczcili jego pamięć i odwołali imprezę sportową

  Kuba Zegarliński

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Trwa żałoba narodowa po śmierci prezydenta Gdańska. W Mielcu uczcili jego pamięć i odwołali imprezę sportową
  1/4
  przejdź do galerii
  W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej, w Mielcu odwołana została sportowa impreza „Zjazd na byle czym”. Żałoba narodowa została ogłoszona w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.
  Prezydent Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska.

  - W związku z zaistniałą sytuacją "Zjazd na byle czym" przekładamy na początek lutego. Znaczenie będą też mieć warunki pogodowe i ilość śniegu, ale jesteśmy przekonani, że uda nam się zorganizować zabawę dla dzieci - informuje organizator imprezy, Damian Gąsiewski.

  W piątek w Mielcu, punktualnie o godzinie 17, opuszczone zostały flagi przez Urzędem Miasta.

  Dla uczczenia pamięci Pawła Adamowicza, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami zapalili przed mieleckim magistratem symboliczne znicze.

  – Tak jak w wielu innych miastach, ułożyliśmy z tych zniczy serce, którym żegnamy się z Pawłem Adamowiczem. Liczymy, że dzięki kolejnym zniczom przyniesionym przez mieszkańców Mielca, to serce w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska będzie się powiększać
  - powiedział prezydent Wiśniewski.

  - Cała mielecka społeczność łączy się w bólu i smutku z rodziną św. pamięci Pawła Adamowicza, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, z samorządowcami i mieszkańcami Gdańska, dla których ta śmierć jest niepowetowaną stratą - dodał.

  Pamięci Pawła Adamowicza. Wpisz się do księgi kondolencyjnej

  ZOBACZ TEŻ: Generał Gdański: Matka zabójcy Pawła Adamowicza informowała policję, że po wyjściu z więzienia jej syn planuje coś strasznego


  Aktualności sportowe

  Galerie zdjęć

  Wideo