Ekko Polska Cafe Pub odpadł z turnieju sylwestrowego! W poniedziałek finały (zdjęcia)

/SAW/
Maciej Pastuszka (z piłką) zdobył cztery bramki dla drużyny Lewiatan Kwiaty Bartkowski Echo Dnia w wygranym 9:2 meczu z FC Doma. Fot. Sławomir Stachura
Do wielkiej niespodzianki doszło w niedzielę w drugiej rundzie 36.Turnieju Sylwestrowego Piłki Nożnej im. Jerzego Wójcika, który rozgrywany jest na boisku przy ulicy Ściegiennego w Kielcach. Z imprezą pożegnał się broniący tytułu zespół Ekko Polska Cafe Pub.

Drużyna Caffe Pub trafiła jednak w drugiej rundzie na bardzo silnego rywala - Foksdrob, w którym gra większość piłkarzy Lubrzanki Kajetanów. Do przerwy Folsdrob prowadził 2:0, po przerwie z rzutu karnego rozmiary porażki zmniejszył Jacek Kubicki, ale to wszystko na co było stać w niedzielę obrońcę tytułu, który ostatecznie przegrał 1:2.

Zacięte było również spotkanie Hotel Przedwiośnie Mąchocice Kapitulne - Świat Alkoholi Dallas. Zakończyło się remisem 2:2, a rzuty karne lepiej egzekwowali gracze drużyny Świat Alkoholi.
Pewne zwycięstwo odniosła drużyna trenera Krzysztofa Retlikowskiego - Lewiatan Kwiaty Bartkowski Echo Dnia pokonując FC Doma 9:2. Worek z bramkami rozwiązał się jednak dopiero po przerwie, gdyż po pierwszej połowie Lewiatan prowadził tylko 3:2.

- W pierwszej części podeszliśmy do meczu trochę na stojąco i młodzi zawodnicy rywala dotrzymywali nam kroku. Po przerwie było już dużo lepiej - ocenił Dariusz Kozubek, doświadczony gracz drużyny Lewiatana, która przez wiele lat grała w turnieju sylwestrowym grała pod nazwą Uroczyska.
W meczu z FC Doma skutecznością błysnęli Maciej Pastuszka, który zdobył cztery bramki i Hubert Drej - 3.
W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu zmierzyły się KIK Bis Instalacje Budowlane - Duet SziS Tumlin. Pewnie wygrał Tumlin 4:0.

W poniedziałek odbędą się półfinały, a po nich mecze o miejsca i zakończenie turnieju. W półfinałach zagrają Foksdrob - Świat Alkoholi Dallas (godzina 9.30) i Lewiatan Kwiaty Bartkowski Echo Dnia - Duet SziS Tumlin (11). Przegrani zagrają o trzecie miejsce (12.30), a zwycięzcy w wielkim finale turnieju. (14).

Niedziela. Ćwierćfinały.
Ekko Polska Cafe Pub - Foksdrob 1:2 (0:2), Kubicki z karnego - Bartłomiej Bracha, Karol Bracha.
Hotel Przedwiośnie Mąchocice Kapitulne - Świat Alkoholi Dallas 2:2 (1:1), Brzoza, Zieliński - Ostrowski, Mączyński, karne 2:3.
Lewiatan Kwiaty Bartkowski Echo Dnia - FC Doma 9:2 (3:2), Pastuszka 4, Hubert Drej 3, Karol Drej , Pawłowski - Pieras 2.
KIK Bis Instalacje Budowlane - Duet SziS Tumlin 0:4 (0:1), Horda, E. Supierz 2, Brzoza.