Trzy medale kickboxerów w Hiszpanii

Toasz Ryzner
Sylwia Bancer i Krzysztof Kucharzyk stanęli na podium mistrzostw Europy
Sylwia Bancer i Krzysztof Kucharzyk stanęli na podium mistrzostw Europy archiwum
Sylwia Bancer, Krzysztof Kucharzyk (Diament Pstrągowa) i Kamil Rościński (Samuraj Sanok) wywalczyli medale na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Kickboxingu, które rozgrywane, w słonecznym San Sebastian.

Sylwia jako juniorka młodsza rywalizowała w formule low kick, w kategorii wagowej powyżej 60 kg. W tej samej odmianie walczył Kamil, junior starszy, który rywalizował w limicie wagowym do 63,5 kg. Krzysztof - junior starszy - walczył w najtwardszej formule K-1 Rules do 60 kg.

Najcenniejszy medal z trójki podkarpackich zawodników wywalczył Rościński, który w półfinale zwyciężył z Portugalczykiem Jose Fernandesem, a w finale uległ na punkty Rosjaninowi Dimitrovi Boldovowi. Kucharzyk w walce ćwierćfinałowej nie dał szans Izraelczykowi Levy Arie Yehouda, praktycznie przez trzy rundy demolując go i wygrywając wysoką przewagą punktową u każdego z sędziów. Niestety, w walce półfinałowej nasz zawodnik musiał uznać wyższość kickboxera z Chormacji Muhameda Deskaja, tym samym kończąc start z brązowym medalem.

Z tym samym krążkiem występ w Hiszpanii zakończyła Sylwia, która w półfinale nieznacznie, bo stosunkiem punktów sędziowskich 2:1 przegrała z Rosjanką Aleksandrą Dmitrievą. Impreza zgromadziła niespełna 1400 zawodników z całego świata.