Trzy medale mistrzostw Polski dla cyklistek Smak Górno Poltino Azalii Brzózy Królewskiej. Złoto dla Malwiny Mul

- Zdaje mi się, że jako pierwsi z klubów Podkarpacia zdobyliśmy w tym roku medale mistrzostw Polski - mówi Stanisław Zygmunt. Trener Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska wrócił w dobrym humorze ze Szczekocin, gdzie odbył się krajowy czempionat w kolarstwie przełajowym.

W miejscowości, w okolicach której ponad 200 lat temu powstańcy pod wodzą Tadeusza Kościuszki ponieśli porażkę w bitwie z rosyjskimi wojskami, cyklistki Zygmunta spisały się na medal(e).

Jedną z gwiazd 83. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym okazała się Malwina Mul, która wygrała w rywalizacji juniorek młodszych. -Zdecydowane zwycięstwo. Na drugą zawodniczką uzyskała minutę i dziesięć sekund przewagi - podkreśla Zygmunt.

O brąz zażarcie walczyła z rywalkami Natalia Muskus, klubowa koleżanka Malwiny. Wysiłek się opłacił i cyklistka Azalii stanęła na podium.

W zmaganiach orliczek (do 23 lat) w złoto celowała Kinga Kalembkiewicz. Dała z siebie wszystko, ale na koniec musiała się zadowolić srebrnym krążkiem. - Przegrała bardzo nieznacznie, jak to się mówi, o błysk szprychy - stwierdza trener Azalii. W tej samej kategorii Brygida Piersiak zajęła piątą pozycję.

Wśród młodziczek Amelia Bożek była szósta, a u młodzików 28. lokatę zajął Michał Marciniak. Sam klub z Brzózy Królewskiej zajął 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W Szczekocinach startowali też zawodnicy Akademii Kolarskiej Głogów Małopolski. W gronie młodzików 25. pozycja przypadła Arseniuszowi Czudcowi, a 36. Leonowi Łodejowi.