Trzy medale Rzeszowskiego Klubu Taekwon-do w Lublinie

Przemysław Markocki
Aleksandra Wilczkiewicz zajęła drugie miejsce w konkurencja technik specjalnych. archiwum
Zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Taekwon-do bardzo dobrze zaprezentowali się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Juniorów w Lublinie. Młodzi rzeszowianie wywalczyli trzy medale.

Przedstawiciele Rzeszowskiego Klubu Taekwon-do bardzo sięgnęli po jeden srebrny i dwa brązowe krążki.

Drugie miejsce w kat. technik specjalnych zajęła Aleksandra Wilczkiewicz. Po brąz w kat. układów 10-8 KUP sięgnęli: Martyna Bucior i Mikołaj Gubernat.

- Zdobyte medale cieszą tym bardziej, że był to debiut naszych młodych zawodników, a konkurencja była bardzo liczna - podsumował trener Bartłomiej Zydroń. W poszczególnych konkurencjach wystartowało ok. 40 konkurentów.

W zawodach wzięło udział ok. 200 zawodników z 4 województw: podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

Rzeszowski klub uplasował się na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. - Wyprzedziliśmy w klasyfikacji dużo bardziej utytułowane kluby - dodał Zydroń.

Dodatkowo, w ostatnich dniach, w turniejach eliminacyjnych do mistrzostw Polski juniorów młodszych startował Grzegorz Kocaj. Zawodnik RKT zajął odpowiednio 3. i 5. pozycję w konkurencji walk do 64. kg i zakwalifikował się do głównych zawodów.