Trzy porażki naszych siatkarzy w II lidze

Żaden z zespołów z Podkarpacia nie przywiózł zwycięstwa z wyjazdowych meczów w II lidze siatkarzy. Po jednym punkcie zdobyły ekipy Wisłoka Strzyżów i Karpat Krosno.

KĘCZANIN KĘTY - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:0 (16, 15, 16)

BŁĘKITNI: Marcin Srok, Gontaż, Pieniążek, Kochan, Betleja, Godek, Marć (libero) oraz Mateusz Sroka, Rusin, Borkowski, Stojek, Cebula.

To był chyba najgorszy mecz w wykonaniu Błękitnych w tym sezonie. W żadnym z setów nasz zespół nie był w stanie zbliżyć się do rywala by w jakikolwiek mu zagrozić. Wszystkie partie już na początku się rozgrywały. Kęczanin odjeżdżał Błękitnym na kilka punktów z powoli powiększał ją w trakcie gry.

WANDA KRAKÓW - PWSZ KARPATY KROSNO 3:2 (-18, 10, 23, -18, 13)

KARPATY: Jaszczuk, Gadzała, Książkiewicz, Słomka, Bryliński, Włodarczyk, Cabaj (libero) oraz Kosiek, Skrzypek, Laskowski, Golonka, Mandela.

Karpaty nie mają szczęścia do Wandy. W ubiegłym sezonie oba mecze również zakończyły się wygraną krakowian dokładnie w stosunku 3:2. - To chyba jakieś fatum Wandy - komentował wynik Krzysztof Frączek, trener krośnian.
Nasz zespół nie ma się czego wstydzić, gdyż widać, że z czasem gra coraz lepiej, a Wanda to jeden z głównych faworytów do wygrania ligi. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz, poza oczywiście kilkoma momentami - mówi Frączek.
Krośnianie rozpoczęli od pewnej wygranej w pierwszym secie, potem jednak kompletnie się rozkojarzyli dając się ograć do 10! W trzecim secie widać było już progres, co potwierdziło się w kolejnej partii. Niestety w tie-breaku, choć ekipa Frączka wygrywała 10:8, to gospodarze przechylili szalę na swoją stronę.

WAWEL KRAKÓW - WISŁOK STRZYŻÓW 3:2 (-20, 19, -16, 24, 16)

WISŁOK: Wilk, Pachowicz, Włodyka, Soja, Krzysiak, Armata, J. Podpora (libero) oraz Rędziniak, P. Podpora, Karlik.

Wisłok miał ogromną szansę, żeby ten mecz wygrać za trzy punkty, a wrócili z jednym. W czwartej partii, gdy Wisłok prowadził w połowie seta trzema punktami wydawało się, że mecz skończy się szybko. Wtedy jednak zaczynały się kardynalne błędy ze strony strzyżowian, których gospodarze zatrzymywali nawet na pojedynczym bloku, podobnie zresztą było w tie-breaku.

POZOSTAŁE WYNIKI: Czarni Radom - AZS Politechnika Krakowska 0:3 (-20, -23, -22);
SMS II Spałą - STS Skarżysko-Kamienna 1:3 (-23, -19, 23, -14).