TRZY PYTANIA DO ....

  TRZY PYTANIA DO ....

  Andrzej Piątek

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Tadeusz Pomianek

  Tadeusz Pomianek ©Krystyna Baranowska

  Tadeusz Pomianek

  Tadeusz Pomianek ©Krystyna Baranowska

  - W tej największej w regionie uczelni niepaństwowej czesne wzrośnie?
  - To już szósty semestr nauki, w którym czesne jest takie samo. Nasi studenci stacjonarni płacą przez dziesięć miesięcy w roku w zależności od kierunku po 395 lub 415 zł, zaoczni po 280 - 295, a 330 płacą słuchacze studiów uzupełniających magisterskich. Utrzymanie czesnego na tak stosunkowo niewysokim poziomie, przy ofercie zdobywania oprócz dyplomu również certyfikatów informatycznych i językowych otwierających szeroko drzwi do Unii Europejskiej, jest dla nas wyzwaniem, któremu musimy sprostać.

  - Dlatego, że region jest niebogaty?

  - Tak. Dochody przeciętnej rodziny, niestety, nie wzrosną, a młodzież chce się uczyć. W tym roku akademickim do naszej uczelni złożono o 30 proc. więcej podań, niż w poprzednim. Rozpoczęło naukę ponad 9 tys. studentów, z czego blisko 3800 na pierwszym roku. Z myślą o nich, we współpracy z amerykańskim Uniwersytetem w Purdue tworzymy nową specjalność: grafika komputerowa - przy kierunku informatyka i ekonometria.

  - Uczelnia ma charakter informatyczno - ekonomiczny, a wykładają w niej tacy luminarze kultury, jak prof. Szajna i Zin. Nie jest to pomieszanie z poplątaniem?

  - Absolutnie nie. Kształcimy naszą młodzież tak, by opanowując nowe technologie informatyczne równocześnie poznawała dziedzictwo kulturowe swego regionu i kraju. Nasi absolwenci muszą być nie tylko odpowiednio przygotowani do przyszłej pracy zawodowej w Unii Europejskiej, ale jednocześnie umieć zauważać, doceniać, szanować i wspierać dziedzictwo kulturowe, które ich otacza. Taka jest nasza misja.

  Inauguracja roku akademickiego w rzeszowskiej WSIiZ odbędzie się w piątek, o godz. 12, ul. Sucharskiego 2.


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo