Trzy pytania do...

  Trzy pytania do...

  STANISŁAW SIWAK

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  KRYSTYNA GURBIEL

  KRYSTYNA GURBIEL ©KRZYSZTOF ŁOKAJ

  KRYSTYNA GURBIEL

  KRYSTYNA GURBIEL ©KRZYSZTOF ŁOKAJ

  - Bieszczadzcy samorządowcy apelują do rządu, aby w ramach programu oszczędnościowego nie odbierał dofinansowania posiłków w szkołach dla biednych bieszczadzkich dzieci. Dlaczego wicepremier Hausner nie szuka oszczędności w bogatszych regionach?

  - To nie jest dobre postawienie sprawy, gdyż problem nie polega na zabieraniu czegoś bogatszym. Po prostu chodzi o to, by rozwiązać problem dofinansowania posiłków dla bieszczadzkich dzieci, z czym się zgadzam i tak przedstawię problem wicepremierowi Hausnerowi.

  - Marszałek województwa podkarpackiego wyliczył, że w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie pracuje 630 urzędników, a w urzędzie marszałkowskim 300. W ramach programu oszczędnościowego rząd będzie zwalniał urzędników?

  - Program zakłada zmniejszenie administracji o 15 proc.

  - W urzędzie wojewódzkim i marszałkowskim?

  Wiceminister Krystyna Gurbiel zaprezentowała program uporządkowania wydatków publicznych w trakcie Konwentu Marszałków RP. Konwent obradował w hotelu "Dwór Ostoya" w Jasionce k. Rzeszowa 11-12 bm. Marszałek woj. podkarpackiego Leszek Deptuła przekazał funkcję przewodniczącego Konwentu Marszałków RP, Andrzejowi Bocheńskiemu, marszałkowi woj. lubuskiego.  - Sprawa dotyczy urzędów wojewódzkich. Program ma być realizowany etapami. Zakłada, że przez trzy lata redukcja etetów wyniesie 5 proc. Rząd chce pokazać, że zaciskanie pasa zaczyna od siebie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że w brew pozorom, nie mamy nadmiernie rozbudowanej administracji, a w porównaniu z krajami UE wyglądamy wręcz skromnie.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo