Właśnie oddano do użytku ostatnie dziewięć z trzydziestu powstałych.
Inwestorem była miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego. O mieszkania mogły się starać młode rodziny spełniające określone warunki (m.in. dotyczące dochodu) i zdecydowały się na podpisanie umowy z TBS.
Pierwsze dziesięć rodzin wprowadziło się do własnego "m" w lipcu ub.r. Następnych jedenaście małżeństw klucze otrzymało w grudniu, a w tym miesiącu kolejne dziewięć mieszkań zyskało nowych lokatorów.
Przejściowe lokum
Mieszkania przy ul. Tysiąclecia są niewielkie (35-39 metrów kw.). Mają charakter przejściowy - młodzi ludzie płacą niski czynsz (2 złote za metr kw.) w zamian za to co miesiąc zobowiązani są do odłożenia określonej kwoty na docelowe mieszkanie.
- Głównym założeniem programu "Mieszkania Młodych Rodzin" jest pomoc w zdobyciu własnego mieszkania poprzez systematyczne oszczędzanie. Kwota oszczędności uzależniona jest od wielkości przyszłego mieszkania. Umowa zawierana jest na rok, z opcją przedłużenia maksymalnie na 5 lat.
Będą następne
- To eksperyment, który podpatrzyliśmy u naszych przyjaciół na Węgrzech. Jeżeli przyjmie się na naszym krośnieńskim gruncie, to będziemy rozważać budowę kolejnych mieszkań dla młodych - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna.
Dodaje, że budując tanie mieszkania, władze miasta chcą zatrzymać w mieście młodych ludzi.
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?