TSV Sanok ograł AGH Kraków i zagra o 5. miejsce

luci
Tomasz Sowa
Siatkarze TSV Sanok po raz drugi z rzędu pokonali ekipę AGH Kraków i tym samym zagrają o 5. miejsce 1 ligi siatkarzy. Rywalem sanoczan będzie SKS Hajnówka.

Sanoczanie oddali rywalom tylko drugi set, w pozostałych to oni byli zdecydowanie górą. Tytuł najlepszego gracza meczu odebrał nasz rozgrywający Paweł Przystaś.

W pierwszym meczu w Krakowie było 3:2 dla sanoczan, a to oznacza, że ekipa Krzysztofa Frączka zagra o 5. miejsce, co niewątpliwie jest najlepszym w historii wynikiem klubu w rozgrywkach siatkarzy.

W dwumeczu o 5. miejsce dojdzie do pojedynku beniaminków 1 ligi. TSV zagra z SKS-em Hajnowka, który po zaciętej rywalizacji wyeliminował Krispol Września. Pierwsze spotkanie we Wrześni 3:2 wygrali gospodarze, w Hajnówce 3:2 zwyciężył SKS. O tym, kto zagra o 5. miejsce zadecydował złoty set, w nim (15:13) lepszy okazał się beniaminek.

TSV Mansard Trans-Gaz Travel Sanok – AGH Kraków 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:21)