TSV Sanok rozpoczął nowy sezon od porażki u siebie

luci
TSV Sanok uległ u siebie z Krispolem Września 0:3.
TSV Sanok uległ u siebie z Krispolem Września 0:3. Tomasz Sowa
Fatalnie rozpoczął się sezon dla siatkarzy TSV Sanok. Podopieczni Krzysztofa Frączka przegrali u siebie 0:3 Krispolowi Września.

W poprzedni sezonie Krispol wyjątkowo leżał sanoczanom, którzy wygrali z nim dwukrotnie. W obecnym sezonie zespól z Wrześni wygląda nieco inaczej, zmieniono kilku graczy i to było widać na boisku. Nie to jednak mogło być przyczyną tak zdecydowanej porażki TSV, a błędy własne gospodarzy.

Pierwszy punkt w sezonie zdobył Damian Wierzbicki. Niestety były to dobre złego początki. TSV prowadził jeszcze 10:9 po skutecznym ataku Pawła Rusin, ale chwilę potem seria zagrywek kapitana gości Marcina Iglewskiego sprawiła, że zrobiło się 10:15. Niemoc miejscowych przełamał Patryk Łaba, sanoczanie odrobili kilka oczek, ale rywal w porę połapał się co się święci i znów podkręcił tempo, a po bloku na Romanie Or0niu ostatecznie zakończył partię.

Drugi set niestety był jeszcze gorszy w wykonaniu TSV. Przewaga Krispolu zaczęła rosnąć już od stanu po 4. Po asie serwisowym wracającego po kontuzji Damiana Dobosza było 11:5 dla ekipy z Wrześni. Z taką przewagą przyjezdni spokojnie kontrolowali wynik do samego końca.

Najbliżej wygrania seta TSV był w trzeciej odsłonie meczu, choć początek należał do Krispolu. W połowie seta miejscowi dopadli przeciwnika. Po ataku Wierzbickiego było po 16, a chwilę potem 17:16. Niestety pojawiły się problemy z zagrywką i skończeniem ataku, w konsekwencji rywal odzyskał prowadzenie. Przy stanie 24:22 sanoczanie obronili jedną piłkę meczową, a przy drugiej mieli piłkę w górze, niestety Łaba posłał piłkę w aut. Miejscowi reklamowali sędziemu dotknięcie piłki przez blok Krispolu, ale na nic się to zdało.

TSV Sanok – Krispol Września 0:3 (20:25, 18:25, 23:25)

Sanok: Oroń, Łaba, Rusin, Wierzbicki, Kusior, Przystaś, Głód (libero) oraz Durski, Gąsior, Lewandowski, Pałka. Trener Krzysztof Frączek.

Września: Antosik, Iglewski, Dobosz, Narowski, Pasiński, Maćkowiak, Wroniecki (libero). Trener Marian Kardas.

Sędziowali Cieślik (Sosnowiec) i Kasprzyk (Libiąż). Widzów 600.