Łukasz Konstanty
Polskie hokeistki mają powody do radości. W środowym meczu pokonały ekipę Wielkiej Brytanii 3:1. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Reprezentacja Polski kobiet pokonała Wielką Brytanię 2:1 w drugim meczu hokejowego Turnieju Czterech Narodów, który od wtorku rozgrywany jest w Katowicach. Dzień wcześniej Biało-Czerwone uległy 3:5 Danii.

Zadecydowała pierwsza tercja

O zwycięstwie naszej drużyny zadecydowała pierwsza tercja, wygrana przez Polki 2:0. W dziesiątej minucie wynik meczu otworzyła niespełna siedemnastoletnia Magdalena Łąpieś, sześć minut później drugie trafienie dołożyła Joanna Strzelecka. Po pierwszych dwudziestu minutach Biało-Czerwone prowadziły 2:0.

Tercja numer dwa zakończyła się bezbramkowym remisem, z kolei w trzeciej już po sześciu minutach zrobiło się niebezpiecznie - trafienie Rachel Cartwright sprawiło, że przed oczami stanęła ostatnia partia spotkania z Danią, rozegranego dzień wcześniej. Wówczas to po dwóch częściach meczu nasze hokeistki prowadziły 3:1, ale w ostatnich dwudziestu minutach straciły aż cztery bramki i ostatecznie przegrały 3:5.

Na szczęście tym razem Polki nie pozwoliły rywalkom na kolejne trafienie, w końców same zaś za sprawą Łąpieś zapisały na swoje trzecią bramkę i ostatecznie wygrały 3:1.

W czwartek mecz Polska - Włochy

W czwartek ostatni dzień zmagań w Turnieju Czterech Narodów. Rywalkami Polek będą Włoszki, które w środę uległy Dunkom 1:2, a dzień wcześniej pokonały Wielką Brytanię 4:2. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.30. Trzy godziny wcześniej Dunki zmierzą się natomiast z reprezentantkami Wielkiej Brytanii.