Turniej o Puchar Firmy Developres: Rzeszów przegrywa pierwszy mecz

K_kapica_afk
Drezno SC i Vollei Alba Blaj mają po jednym zwycięstwie po pierwszym dniu VI Międzynarodowego Turnieju o Puchar Firmy Developres. W sobotę kolejne mecze.

Developres pierwszego dnia zmierzył się z dobrze znaną ekipą Drezno SC. Trzeci zespół niemieckiej Bundesligi poprzedniego sezonie mierzył się z ekipą Lorenzo Micelliego przed dwoma tygodniami w Szamotułach podczas turnieju Amica Cup. Wtedy górą była drużyna z Niemiec pokonując rzeszowianki 3:0.

Rzeszowskie “Rysice” pałały żądzą rewanżu i mocno rozpoczęły to spotkanie, błyskawicznie uzyskując bardzo dużą przewagę (12:3, 18:6). Niemki nie dobrnęłyby do 10 punktu, ale miejscowe zbytnio się rozluźniły i pozwoliły rywalkom wyjść z twarzą z tej partii. Choć podstawowe szóstki na drugi set nie uległy zmianie to losy tej odsłony były zupełnie inne niż poprzedniej. To zespól z Drezna nadawał ton, a rzeszowianki kompletnie nie radziły sobie w ofensywie. W końcu trener Micelli zastosował podwojną zmianę rozgrywających i atakujących. Pomogło, bo z prowadzenia Drezna 20:10 nie zostało w pewnym momencie prawie nic (20:21, 23:24), niestety Niemki w porę się otrząsnęły i uratowały set.

W trzecim Developres ruszył z wysokiego “c” (6:0), ale w połowie seta zaczął tracić kontrolę nad wynikiem. Dreźnianki odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie (18:19), a będąc na fali nie wypuściły go z rąk. W końcówce rzeszowianki nie popisały się w przyjęciu.

Czwarty set rozpoczął się dla rzeszowianek równie dobrze jak poprzedni (9:2) i tak jak wcześiej Developres roztrwaoił swoją przewagę (16:15). Tym razem jednak gospodynie nie pozwoliły się wyprzedzić i spokojnie dociągnęły dowiozły korzystny wynik.

W tie-breaku losy seta odwracały się kilka razy. Niemiecki zespół w końcówce miał dwa oczka przewagi (14:12) i wydawało się, że nie wypuści z rąk szansy. Developres doprowadził jednak do gry na przewagi, ale było to tylko chwilowe odroczenie triumfu dreźnianek, które w ciągu dwóch tygodni dwa razy pokonały ekipę z Rzeszowa.

Developres SkyRes Rzeszów - Drezno SC 2:3 (25:12, 22:25, 22:25, 25:22, 14:16)
W innym piątkowym meczu w ramach turnieju Volley Alba Blaj pokonał turecki Eczacibasi Stambuł 3:0 (25:18, 25:18, 25:16).

W sobotę kolejna seria gier. O godzinie 17 Drezno zagra z Eczacibasi, a o godzinie 19 Developres podejmie Albę Blaj.

NOWINY - STADION Andrzej Kowal trener Asseco Resovii Rzeszów o mistrzostwach świata w siatkówce Turyn 2018