Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Turystyka z zagadkami. Questując na Pogórzu Dynowskim możesz wziąć udział w konkursie, do wygrania tablety i inne nagrody

beta/ mat. prasowe
mat. prasowe
Turystyka z zagadkami zawitała do Bóbrki Kańczuckiej, Hadli Szklarskich, Jawornika Polskiego, Łopuszki Wielkiej, Przeworska i Siedleczki. Inauguracji tras towarzyszy konkurs z nagrodami. Do wygrania tablety, smartwatche i gadżety turystyczne.

– Z okazji inauguracji nowych questów wydaliśmy Paszport Questowicza Pogórza Dynowskiego – mówi Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu. – Ci, którzy chcą wziąć udział w naszej zabawie, muszą pobrać go ze strony www.questing.pl, największej bazy questów w Polsce i wyruszyć śladem niezwykłych historii Pogórza Dynowskiego.

Na końcu większości questów ukryte zostały skarby, czyli pieczęci. Uczestnicy konkursu musza przybić je w wyznaczonych w paszporcie miejscach. Jeśli quest nie ma pieczęci, do paszportu wpisuje się hasło główne, które zostało odgadnięte podczas całego questu.

Ten, kto zbierze przynajmniej 2 pieczątki lub hasła i odeśle zeskanowany paszport na adres [email protected], może liczyć na upominek – smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, powerbanki i gadżety turystyczne.

O nagrodę główną powalczą jednak ci, którzy przejdą przynajmniej 4 questy. Trzy pierwsze osoby otrzymają tablety.

– Dla questowiczów mamy też zestawy gadżetów turystycznych przydatnych na każdej wyprawie, między innymi kubki termiczne, bidony i kompasy. Trzeba się jednak spieszyć. Tablety otrzymają tylko trzy pierwsze osoby, a liczba pozostałych nagród jest ograniczona

– mówi Andrzej Łopata, prezes Fundacji Tradycyjna Zagroda.

Andrzej Łopata podkreśla, że są dumni z tego projektu.

- Wspólnie z wolontariuszami odkryliśmy wiele ciekawych historii. Opowiadają je fascynujący narratorzy. W większości są to bohaterowie z dawnych lat. To wielkie postacie, które wpisały się na zawsze w historię regionu, a niektórzy z nich również Europy i świata. Wystarczy wspomnieć, że podczas zabawy poznamy losy urodzonego w Bóbrce Kańczuckiej lotnika z legendarnego dywizjonu 303 czy rodzinę hrabiego dobrodzieja z Łopuszki Wielkiej, który ufundował szkołę i kościół, a również utworzył młyn, cegielnie i kopalnie, żeby dać ludziom stabilną pracę i dobrą płacę. Zapraszamy na Pogórze Dynowskie, by odkrywać jego dziedzictwo. Już mamy pomysły na nowe questy. Jeśli turyści i mieszkańcy polubią ten formę zwiedzania, z przyjemnością stworzymy kolejne trasy. Zachęcamy wszystkich questowiczów, by dzielili się z nami swoimi wrażeniami z questów – dodaje.

Choć konkurs zakończy się 30 listopada, questować na Pogórzu Dynowskim można przez cały rok. Wystarczy pobrać ulotkę ze strony www.questing.pl i wyruszyć na trasę. To bezpieczna, bezobsługowa forma turystyki i idealna propozycja dla rodzin, które szukają pomysłów na wspólne zajęcia w czasie pandemii.

Niezwykły rezerwat Mójka koło Błażowej z lotu ptaka. Zobaczcie zdjęcia naszego fotoreportera. Rezerwat utworzony został w roku 1997, na terenie wsi Kąkolówka i Futoma (gm. Błażowa, powiat rzeszowski).

Niezwykły rezerwat Mójka koło Błażowej z lotu ptaka [ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24