Tylko Okoniewski w finale!

m.b.
Rafał Okoniewski będzie jedynym reprezentantem PGE Marmy Rzeszów w finale IMP 2012 Archiwum
Rafał Okoniewski, zawodnik PGE Marmy Rzeszów awansował do finału indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Odpadli dwa jego klubowi koledzy - Grzegorz Walasek i Maciej Kuciapa.

Okoniewski w półfinale rozegranym w czwartek na torze w Rawiczu z dorobkiem dziewięciu punktów zajął siódme miejsce. Zwyciężył Grzegorz Zengota.

W Pile triumfował Piotr Protasiewicz, aktualny brązowy medalista IMP, który wygrał cztery wyścigi, a tylko w swoim drugim występie musiał uznać wyższość Tomasza Chrzanowskiego i Macieja Janowskiego.

Niespodzianką była słabsza niż oczekiwano jazda Walaska. Lider PGE Marmy Rzeszów wygrał tylko jeden wyścig, raz był drugi i trzy razy meldował się na mecie na trzeciej pozycji. Zdobył osiem punktów, tyle samo co Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów) i Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz). Trójka ta stanęła do dodatkowego biegu o ósme miejsce, ostatnie premiowane awansem do finału w Zielonej Górze. Wygrał Janowski przed Kościechą, Walasek miał defekt jadąc na trzecim miejscu.

Kuciapa zgromadził w pierwszych dwóch swoich gonitwach trzy "oczka" i na tym poprzestał. Został sklasyfikowany na piętnastym miejscu.

Do finału z Rawicza i Piły awansowało po ośmiu najlepszych zawodników. Dziewiąty (Robert Kościecha i Robert Miśkowiak) będzie rezerwowym.

Pecha miał dwukrotny mistrz Polski Janusz Kołodziej, który wygrał pierwszy swój bieg. Okazało się, że poczas jazdy doznał złamania palca i został odwieziony do szpitala.

W Pile były mistrz świata Duńczyk Hans Nielsen, który przez wiele lat bronił barw miejscowej Polonii, przed zawodami wykonał honorowe okrążenie.

Rawicz: 1. Grzegorz Zengota (Dospel Włókniarz Częstochowa) 12 (3,3,1,2,3), 2. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) 12 (1,2,3,3,3), 3. Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 11 (3,2,2,1,3), 4. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) 11 (3,2,1,3,2), 5. Patryk Dudek (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 9 (0,3,2,3,1), 6. Damian Adamczak (Orzeł Łódź) 9 (2,3,1,w,3), 7. Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów) 9 (2,0,3,2,2), 8. Sławomir Musielak (Kolejarz Rawicz) 9 (1,2,3,1,2), 9. Robert Miśkowiak (Lubelski Węgiel KMŻ) 6+3 (1,d,2,2,1), 10. Adam Skórnicki (Lechma Start Gniezno) 6+2 (0,1,3,0,2),11. Piotr Dym (Kolejarz Rawicz) 6+1 (2,1,0,3,0), 12. Ronnie Jamroży (ŻKS Ostrovia Ostrów) 5 (0,3,0,2,0), 13. Michał Szczepaniak (Orzeł Łódź) 5 (3,1,0,0,1), 14. Kamil Pulczyński (Unibax Toruń) 4 (1,1,2,0,0), 15. Emil Pulczyński (Unibax Toruń) 3 (2,0,0,1,0), 16. Łukasz Jankowski (Stelmet Falubaz) 3 (d,0,1,1,1).

Piła: 1. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 13 (3,1,3,3,3, 2. Dawid Stachyra (Lubelski Wegiel) 12 (1,3,2,3,3, 3. Tomasz Chrzanowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk) 11 (2,3,3,3,0), 4. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) 11 (3,2,2,3,1), 5. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) 9 (2,3,1,2,1), 6. Mirosław Jabłoński (Dospel Włókniarz Częstochowa) 9 (1,3,1,2,2, 7. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) 9 (2,1,1,2,3), 8. Maciej Janowski (Azoty Tauron Tarnów) 8+3 (0,2,3,2,1, 9. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz) 8+2 (2,2,1,1,2), 10. Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów) 8+d (1,1,3,1,2, 11. Artur Czaja (Dospel Włókniarz Częstochowa) 6 (0,1,2,0,3), 12. Mariusz Staszewski (ŻKS Ostrovia Ostrów) 5 (3,0,0,1,1), 13. Paweł Miesiąc (Lubelski Węgiel KMŻ) 5 (0,0,2,1,2), 14. Janusz Kołodziej (Azoty Tauron Tarnów) 3 (1,2,0,0,0), 15. Maciej Kuciapa (PGE Marma Rzeszów) 3 (1,2,0,0,0), 16. Jakub Jamróg (Azoty Tauron Tarnów) 0 (0,d), 17. Borys Miturski (Wanda Kraków) 0 (0,0,0,0).