Tylko Siarka

PIOTR KARNAS, JERZY MIELNICZUK
W rozegranej wczoraj kolejnej serii spotkań I-ligoywch z naszych zespołów tylko Siarka Tarnobrzeg odniosła zwycięstwo, odsyłając z ujemnym kontem Pogoń z Rudy Śląskiej. Nie powidło się natomiast Stali Stalowa Wola, która uległa u siebie Zastalowi z Zielonej Góry.

SIARKA TARNOBRZEG - POGOŃ RUDA ŚLĄSKA 109:81 (38:22, 28:18, 26:19, 17:22)

SIARKA: Kosior 20 (2x3), Malcherczyk 33, Krupa 11 (1x3), Szeib 17 (3x3), Włodarczyk 8 oraz Rynkiewicz 6, Peciak 9 (2x3), Kwiatkowski 3, Ryznar 2, Papka 0, Polek 0.
POGOŃ: Celiński 15, Szczypka 0, Paszkowski 3, Morawiec 17 (2x3), Stolarek 9 oraz Pustelniak 4, Donigiewicz 26, Kuczera 7, Nawrotek 0.
Sędziowali Paweł Zieliński (Warszawa) i Andrzej Bartocha (Kielce). Widzów 250.
Przez pierwsze 5 minut punktowała niemal wyłącznie Siarka (20:5). Mając tak dużą przewagę, gospodarze chwilami grali nonszalancko, co jednak nie pomogło Ślązakom w odrabianiu strat. Pod koniec II kwarty goście całkowicie się pogubili i na dużą przerwę siarkowcy schodzili z zapasem 26 oczek. Później różnica jeszcze rosła, niekiedy sięgała prawie 40 punktów. Obawy trenera Zbigniewa Pyszniaka o to, że jego zespół czeka ciężki mecz, okazały się zupełnie niepotrzebne.
Aż 33 punkty zdobył Marcin Malcherczyk. - Paweł Kosior ściąga na siebie dwóch-trzech rywali, dzięki czemu ja mam dużo swobody pod koszem - powiedział najlepszy wczoraj strzelec Siarki.

STAL STALOWA WOLA - ZASTAL ZIELONA GÓRA 91:92 (30:24,20:18,16:27,25:23)

STAL: Jagódka 16 (1x3), Rzegocki 16 (2x3), Pydych 13 (3x3), Wojdyła 30 (1x3), Miller 12 (1x3) oraz Grzyb 4, Bieleń 0.
ZASTAL: Radwan 16 (2x3), Olejnik 16 (4x3), Chodkiewicz 10, Witos 15 (1x3), Gołąb 20 (4x3) oraz Olszewski 9 (1x3), Taberski 6, Pytel 0.
Sędziowali Marek Maliszewski (Warszawa) i Mariusz Adameczek (Lublin). Widzów 213.
Miała być setka "na miękko", a wyszła niezwykle emocjonująca końcówka i gorycz porażki. Już pierwsze minuty prorokowały, że będzie to dziwny mecz. Stalowcy w ciągu pół minuty złapali 3 przewinienia i stracili 8 "oczek", w tym 6 z rzutów za trzy. Jak się później okazało, "trójki" były kluczem do sukcesu. W całym meczu zawodnicy aż 20 razy trafiali zza linii 6,25 m. Po tym jak Jacek Jagódka w 5. min wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wydawało się, że stalowowolanie rozjadą Zastal. W drugiej kwarcie gospodarze zagrali poprawnie. "Mistrzowie" trzeciej kwarty dali plamę w przedostatniej odsłonie. Zielonogórzanie wzięli srogi rewanż, a Adam Gołąb, eksstalowiec, systematycznie powiększał konto. Na 20 sekund przed końcową syreną Stal przegrywała jednym punktem, Marcin Rzegocki nie trafił za trzy i dwa punkty pojechały do Zielonej Góry.
Pozostalę wyniki: SMS PZKosz. Kozienice - Viking Gdynia 79:106, Legia Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 86:80, Polpharma Starogard Gdański - Turów Zgorzelec 78:75, Polpak Świecie - Basket Kwidzyń 73:77, Alba Chorzów - Tytan Częstochowa 86:73.