Tymoteusz Malik wygrał Grand Prix Elity w Bojszowach. Udany występ badmintonistów Stali Nowa Dęba

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik i Patryk Kopeć.
Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba: Tymoteusz Malik i Patryk Kopeć. Mat. Prasowe Stali Nowa Dęba
Tymoteusz Malik, badmintonista Stali Nowa Dęba wygrał turniej Grand Prix Elity w miejscowości Bojszowy k. Tychów. Były to kolejne wysoko punktowane zawody w tym sezonie. Na podium stanął też Patryk Kopeć w grach podwójnych.

Były to prestiżowe zawody w polskim badmintonie. Tymoteusz Malik po morderczych pojedynkach oraz w stylu godnym prawdziwego mistrza dotarł do finału, a w nim pokonał Aleksandra Dzwonnika (ŚKBad Harcownik Warszaw) 2:1 (15:21;21:11;21:15).

W grze podwójnej mężczyzn 3. miejsce wywalczył debel: Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik.

Kopeć zaliczył też podium w grze mieszanej, w której wystartował wspólnie z Aminą Łysenko z Ukrainy. Polsko-ukraiński duet zajął ostatecznie 3. miejsce.

"Dla Patryka wspólna gra na tym turnieju z zawodniczką z Ukrainy miała podwójny wymiar. Oprócz ważnego, jakim jest dla każdego sportowca aspekt sportowy, to jednak ta gra miała jeszcze ważniejszy i jakże symboliczny wydźwięk, czysto ludzki w kontekście tego co w chwili obecnej dzieje się w ojczyźnie Aminy Ukrainie" - czytamy w komunikacie prasowym klubu z Nowej Dęby.