Uczelnie czekają na ciebie (2)

Bartosz Gubernat
Takie nakrycie głowy absolwenta obowiązuje w Polsce tylko w uczelniach niepaństwowych.
Takie nakrycie głowy absolwenta obowiązuje w Polsce tylko w uczelniach niepaństwowych. Tadeusz Poźniak
Udostępnij:
Nie dostałeś się na studia? Bez paniki. Wiele niepublicznych uczelni rekrutację prowadzi do końca sierpnia, a nawet września.

Trzyletnie studia licencjackie na kierunkach socjologia i politologia oferuje Wyższa Szkoła Społeczno Gospodarcza w Tyczynie. Studenci mogą także zrobić dwuletnie studia uzupełniające magisterskie. Rekrutacja na podstawie konkursu świadectw odbywa się do 31 lipca. Trzeba się pospieszyć!

Dziennikarstwo i zarządzanie

Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie oferuje dwa kierunki studiów, dziennikarstwo oraz zarządzanie. Na oba podstawą przyjęcia jest konkurs świadectw dojrzałości. Na dziennikarstwo komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę oceny z języka polskiego, obcego oraz historii lub geografii. Na zarządzanie najważniejsze oceny to matematyka, język obcy i historia lub geografia.

W przypadku kandydatów ze "starą" maturą oceny z egzaminu dojrzałości także przelicza się na punkty kwalifikacyjne. W ramach obu kierunków uczelnia oferuje nastepujące specjalności: zarządzanie gospodarką publiczną, socjologia i psychologia komunikowania, finanse i rachunkowość, zarządzanie firmą, handel i marketing międzynarodowy, informatyka w zarządzaniu, komunikowanie polityczne, public relations. Pierwsza tura rekrutacji do 31 lipca. Druga do 20 września.

Ogrodnictwo i ekonomia

Wyższa Szkoła Inżynieryjno Ekonomiczna w Ropczycach oferuje pięć kierunków. W Ropczycach można studiować na kierunku ekonomia (specjalność agrobiznes i europejska integracja gospodarcza).

Na wydziale w Miłocinie dostępne są administracja (specjalność administracja publiczna, wymiaru sprawiedliwości, polityka regionalna UE), geodezja i kartografia (geodezja rolna i wycena nieruchomości, informatyka geodezyjna i kartograficzna), ogrodnictwo(agroturystyka, kształtowanie terenów zieleni), nauki o rodzinie (praca socjalna).

Rekrutacja na podstawie świadectw dojrzałości. W zależności od kierunku pod uwagę brane są oceny z: administracja - język polski, historia lub geografia lub wiedza o społeczeństwie, język obcy. Ekonomia - matematyka, geografia lub wiedza o społeczeństwie, język obcy.

Nauki o rodzinie - język polski, historia lub biologia albo wiedza o społeczeństwie, język obcy. Geodezja i kartografia - matematyka, fizyka lub chemia albo biologia, język obcy. Ogrodnictwo - biologia lub chemia, geografia lub wiedza o społeczeństwie, język obcy. Rekrutacja do 31 sierpnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie