Uczniowie z Trzebowniska recytowali wiersze ks....

  Uczniowie z Trzebowniska recytowali wiersze ks. Twardowskiego

  Alina Bosak

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Uczniowie z Trzebowniska recytowali wiersze ks. Twardowskiego

  ©Archiwum szkoły

  Jaki wybrałam wiersz? O miłości. Że nie chce listów, spotkań, cielęciny bez kości (...) tak mało jej potrzeba - Basia Siedlecka z V klasy cytuje ks. Twardowskiego. Podczas konkursu te słowa zaśpiewała i zdobyła II miejsce.
  Uczniowie z Trzebowniska recytowali wiersze ks. Twardowskiego

  ©Archiwum szkoły

  Zwycięzcy

  Zwycięzcy


  W kategorii klas I-III: I miejsce - Kinga Mazgaj z kl. III z ZS nr 1 w Stobiernej, duet Magdalena Dyrkacz i Wiktoria Stec z kl. III z ZS w Wólce Podleśnej. II miejsce - Weronika Rybka z kl. II a z ZS w Zaczerniu, Julia Czudec z kl. II b z SP w Trzebownisku, Weronika Sroka z kl. II z ZS w Nowej Wsi, III miejsce - Klaudia Kusibab z kl. III b z SP Trzebownisku.

  W kategorii klas IV-VI: I miejsce -Szymon Czyrek z kl. VI a z SP w Trzebownisku, II miejsce - Paulina Bieniek z kl. V b z ZS w Zaczerniu, Aneta Kasiak z kl. VI z ZS w Łące, III miejsce - Angelika Kloc z kl. VI z ZS w Nowej Wsi, Marcin Machowski z kl. IV a z SP w Trzebownisku, Iwona Szara z kl. VI b z SP w Trzebownisku.

  W kategorii piosenki: I miejsce - Żaneta Kosior z kl. V b z ZS w Zaczerniu, II miejsce - Barbara Siedlecka z kl. V z SP w Trzebownisku, Klaudia Kokoszka i Małgorzata Lech z kl. VI z ZS w Wólce Podleśnej, III miejsce - Martyna Krudysz z kl. III z ZS w Nowej Wsi, Natasza Pleśniak z kl. V z ZS Jasionce.  Jubileuszowy, 20. Konkurs Poezji Religijnej w Trzebownisku tegoroczne motto zaczerpnął z poezji sławnego księdza poety: ""…życie ludzkie jest zadaniem postawionym nam przez Boga..." Wiersze Twardowskiego najczęściej też recytowali uczestnicy konkursu - uczniowie klas I-VI.
  - To najstarszy z organizowanych przez nas konkursów gminnych - mówi Bogdana Machej, v-ce dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bpa Wojciecha Tomaki w Trzebownisku i zarazem przewodnicząca konkursowego jury. - Co roku zmieniamy tematykę konkursu, a w tym po raz pierwszy włączyliśmy do niego także piosenki - dodaje Maria Zawadzka, dyrektor szkoły.
  Chętnych do udziału nigdy nie brakuje, bo, jak zapewnia katechetka Agnieszka Nowak, każdy uczestnik dostaje upominek. Jest to możliwe dzięki wsparciu ze strony szkoły, rady rodziców i miejscowej parafii. W tym roku w konkursie wzięło udział 43 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych gminy Trzebownisko.

  - Wybrałem wiersz z pomocą mamy, a wychowawczyni pomogła mi się przygotować - mówi Szymon Czyrek z VI klasy, który wygrał konkurs recytatorski. - Nie marzę, żeby zostać aktorem, ale podczas szkolnych uroczystości zawsze jestem konferansjerem.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo