„Uczymy się , rozwijamy, pomagamy...” - o szkole w Rudce słów kilka... - Szkoła Podstawowa w Rudce

Artykuł sponsorowany Laureat Plebiscytu Edukacyjnego 2022

„Uczymy się , rozwijamy, pomagamy...” - o szkole w Rudce słów kilka...

Szkoła Podstawowa w Rudce to niewielka placówka oświatowa, nosząca od 8 września 2010 roku zaszczytne imię Ignacego Krasickiego – wybitnego poety epoki oświecenia. Aktualny po dziś dzień duch utworów biskupa warmińskiego nie tylko „… ku wesołości i rozrywce służy…”, ale przede wszystkim uczy i wychowuje, a w dalszym życiu absolwentów owocuje wspaniałymi postawami i pięknymi wspomnieniami.

Piętrowy budynek Szkoły Podstawowej w Rudce im. Ignacego Krasickiego mieści 8 sal lekcyjnych, pracownię komputerową, niewielką szatnię, łazienkę z toaletami, pomieszczenie gospodarcze oraz kuchenne, a także strych i piwnicę z kotłownią. Otoczenie szkoły to rozlegle, malownicze, pełne zieleni podwórko oraz boisko sportowe za budynkiem. W ośmioklasowej szkole i oddziale przedszkolnym uczy się obecnie ok.50 dzieci. Dzięki temu każdy uczeń czuje się zaopiekowany i nikt nie jest anonimowy. Praca w niewielkich klasach daje możliwość wypracowania efektów z każdym uczniem .

Dyrektorem od trzech lat jest Monika Kwaśniewska- nauczycielka j. polskiego pracująca w tej szkole już ponad 22 lata. Kadrę pedagogiczną tworzą nauczyciele pełni pasji i zaangażowania, kochający swoją pracę.
„Uczymy się, o wszechstronny rozwój dbamy, innym pomagamy…” - to dewiza społeczności szkolnej w Rudce.

„Szkoła jest dla nas powodem do dumy.
Mamy więc dla niej serca, nie tylko rozumy.
Choć o szkole każdy myśli coś innego,
to wszyscy wnet dojdą do wniosku jednego:
że choć w szkole nudno i źle bywa może,
to bez niej sto razy i nudniej, i gorzej być może.”

Każdy niemal tydzień przynosi wiele aktywności i ciekawych wydarzeń. Uczniowie nie tylko zdobywają wiadomości i umiejętności na zajęciach dydaktycznych, ale działają intensywnie i twórczo na wielu płaszczyznach. Chętnie biorą udział w różnych konkursach, akcjach charytatywnych, przedstawieniach i imprezach kulturalnych organizowanych także dla społeczności lokalnej. Tradycją już stało się organizowanie m.in. kiermaszów świątecznych , kręcenie palm, obchodzenie Dnia Rodziny, uroczyste świętowanie Dnia Babci i Dziadka, Wiosenalia, a także przeprowadzanie konkursów tematycznych i ciekawych projektów wewnętrznych, jak np. „Tydzień Zdrowego Odżywiania”.
W szkole pracuje pedagog, prowadzone są zajęcia logopedyczne i różnorodne zajęcia dodatkowe dla uczniów.
Szkoła przystępuje do różnych projektów, dzięki czemu systematycznie wzbogaca bazę dydaktyczną ( np. „ Laboratoria Przyszłości”, „ Aktywna Tablica”, „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” , '' 0,4 % rezerwy oświatowej '' , „Zdalna Szkoła”)
Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Rudce im. Ignacego Krasickiego działa pod patronatem Banku Spółdzielczego w Rzeszowie, o. w Sieniawie - Szkolna Kasa Oszczędności. Uczniowie na własnych ,,mini lokatach" odkładają swoje zaoszczędzone pieniądze. W ten sposób uczą się nie tylko systematycznego oszczędzania, ale odpowiedzialnego dysponowania pieniędzmi i przeznaczania ich na konkretny cel.
Od kilkudziesięciu już lat przez nauczycielkę plastyki prowadzona jest galeria prac uczniowskich, która zdobi klatkę schodową. Zdarza się, że rodzice przyprowadzający swoje pociechy do szkoły, pokazują im swoje dzieła.
Od niedawna szkoła ma długo wyczekiwaną stronę internetową, co bardzo wszystkich cieszy.
Nominacja w Plebiscycie Edukacyjnym Nowin w kategorii Dyrektor Roku i znalezienie się wśród laureatów w kategorii Szkoła Roku ( I miejsce w powiecie i III w etapie wojewódzkim) to zaszczyt dla szkoły i ogromne wyróżnienie. Dyrektor szkoły Monika Kwaśniewska w imieniu całej społeczności szkolnej dziękuje wszystkim razem i każdemu z osobna za oddane głosy. To nie tylko zaszczyt i wielka radość, ale także satysfakcja i motywacja do dalszej, jeszcze efektywniejszej działalności dydaktyczno-wychowawczej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24