Udany początek rozgrywek hokeistów Ciarko KH 58 Sanok

mawa
Przemysław Świderski
Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok udanie zainaugurowali rozgrywki na Słowacji. 22 sekundy przed końcem dogrywki obrońca Kamil Olearczyk strzelił bramkę za dwa punkty.

Sanoczanie, wspierani przez kilkudziesięcioosobową grupę fanów z Grodu Grzegorza, choć do bramki rywali zaczęli trafiać dopiero w trzeciej tercji, przez większość czasu gry mieli optyczną przewagę i częściej strzelali (36-31). Ekipa Marcina Ćwikły goniła wynik od 18 minuty, gdy miejscowi wykorzystali trzecią już przewagę. W 53. sekundzie III odsłony wyrównał niemal 40-letni Maciej Mermer po wymianie krążka z Mateuszem Wiluszem i Mikitą Kurylą.

Podczas gry 4 na 4 Martin Schnelly ponownie wyprowadził zespół z Trebiszowa na prowadzenie, ale wyrównał już 34 sekundy później Maciej Bielec. Gdy wydawało się, że o wyniku zdecydują karne, obrońca Kamil Olearczyk, po akcji Marcina Białego i Mateusza Wilusza, dał sanoczanom zwycięskie trafienie. Do końcowej syreny pozostawało 22 sekundy.

W sobotę o g. 18 Ciarko KH 58 Sanok podejmie MHK Humenne. Bilety po 8 i 4 zł. W sprzedaży są także karnety na wszystkie 9 spotkań sezonu zasadniczego.

HK 2016 Trebisov – Ciarko KH 58 Sanok 2:3 pd.

Tercje: 1:0, 0:0, 2:1 – d. 0:1.

Bramki: Schnelly 18 w przewadze (Milovcik i Antal) oraz 51 (Grega) - Mermer 41 (Wilusz i Kuryla), Bielec 51 (Olearczyk), Olearczyk 65 (Biały).

Ciarko KH 58: Skrabalak – Olearczyk, Gulbinowicz; Biały, Dobrzyński, R. Ćwikła – Kuryla, H. Demkowicz; Wilusz, Mermer, Bielec – Chmura, Michalski, Haurus. Trener Marcin Ćwikła.

Sędziował: Zak. Kary: 10 – 14 minut. Widzów 500.

POZOSTAŁE WYNIKI: MHK 32 Liptovsky Mikulas B – MHK Humenne 5:4, HK Brezno – HC Rebellion Gelnica 4:2, MHK Martin – HKM Rimavska Sobota 9:3, KH Bardejov – HK Sabinov 8:3.