Udany rewanż "Niedźwiadków" i porażka krośnian w końcówce

tor
Łukasz Solski
Ze zmiennym szczęściem radzili sobie nasi koszykarze na I ligowym froncie. Z trójki podkarpackich ekip wygrała tylko Polonia Przemyśl.

W I rundzie "scyzoryki zrobiły" "Niedźwiadkom" nie lada psikusa i wygrały w Przemyślu 65:64. W rewanżu kielczanie nieźle rozpoczęli, ale po 10 minutach nadsańska ekipa odnalazła lepszy rytm, mocniej stanęła w obronie i potrafiła wyjść na plus. Naszej drużynie pomagał fakt, iż dobrze spisywali się rezerwowi (ważne wobec kontuzji Grzegorza Kukiełki i Marcina Kolowcy). Przypomniał się też wracający do gry po chorobie Bartosz Bal. Poloniści do końca meczu musieli się mieć na baczności, ale sprawy nie pokpili i po długiej przerwie awansowali do pierwszej ósemki tabeli. Tak trzymać!

UMKS KIELCE - BUDIMPEX POLONIA PRZEMYŚL 73:77 (20:15, 14:24, 18:18, 21:20)
UMKS: Makuch 17, Fąfara 4, Król 18 (3x3), Wróbel 11 (1x3), Busz 3 (1x3) oraz Kijanowski 4, Osiakowski 7 (1x3), Tokarski 2, Miernik 0, Lewandowski 3 (1x3), Kamecki 4.
POLONIA: Musijowski 8 (1x3), Przewrocki 6, Wyka 4, Zabłocki 13 (2x3), Płocica 10 oraz Partyka 6, Mikołajko 12, Machowski 9 (1x3), Bal 9 (1x3),.
WIDZÓW: 300.

I kwarta meczu w Lublinie należała do krośnian (21:9 w 7. min) i długo wydawało się, że będą w stanie wygrać także cały mecz. Ich przewaga oscylowała w granicach 10 punktów. Mecz zaczął "uciekać" naszej ekipie w końcówce III odsłony. Równo z syreną trafił jednak Dawid Adamczewski i MOSiR miał 5 "oczek" zaliczki (57:52).

Ostatnia kwarta to jednak niemoc gości. Start rozpoczął ją od zdobycia 5 punktów z rzędu. Adamczewski odpowiedział "trójką", ale po przymiarkach Łuszczewskiego, Wilczka i Szymańskiego krośnianie nie umieli już zdobyć się na konkretną ripostę. W 37 min boisko za 5 fauli opuścił Wilczek, jednak Kowalski dał dobrą zmianę i faworyt obszedł się smakiem.

START WIKANA LUBLIN - PBS BANK EFIR ENERGY MOSiR KROSNO 75:70 (16:23, 18:18, 18:16, 23:13)
START: Szymański 18 (4x3), Łuszczewski 15, Ł. Wilczek 12 (1x3), Celej 10 (1x3), M. Wilczek 6 oraz Kowalski 6, Czujkowski 5 (1x3), Marciniak 2, Sikora 1, Ciechociński 0.
MOSiR: Łączyński 14 (2x3), Oczkowicz 12 (2x3), Misiewicz 9, Salamonik 8 (1x3), Pisarczyk 6 oraz Adamczewski 11 (3x3), Glapiński 4, Szczypka 3 (1x3), Nowak 2, Paul 1. WIDZÓW: 400.