Ukraińcy wygrali III Półmaraton Lubaczowski

Półmaraton odbył się po słonecznej pogodzie
Półmaraton odbył się po słonecznej pogodzie elubaczów.com
Podobnie jak przed rokiem, tak i w tegorocznym, III Półmaratonie Lubaczowskim główne laury zgarnęli biegacze zza wschodniej granicy. W zawodach wzięło udział ponad 150 biegaczy i biegaczek

Wśród mężczyzn, podobnie jak przed rokiem, najlepszy okazał się Konstantyn Koljada (Lwów), który pokonał trasę w 1:18:29. Ukrainiec wyprzedził dwóch lubaczowian; Stanisława Ważnego (Biegomania Lubaczów, 1:19:45) i Mateusza Rawskiego (1:20:18, był drugi przed rokiem).

U pań wygrała Julia Kuknak (Lwów, 1:32:46), za plecami której na metę dotarły: Beata Lange (OTM Biłgoraj - Oleszyce, 1:40:17) i Anna Kapica (Rzeszowskie Gazele i Gepardy, 1:40:56). W rywalizacji sztafet pierwsze miejsce zajęła drużyna Akademii Sportu Lubaczów (1:31:22).

Na starcie w Baszni Dolnej stanęło 156 biegaczy i biegaczek (dwie osoby zmógł upał i trzeba im było udzielić pomocy medycznej). Meta umiejscowiona była na rynku w Lubaczowie. Najlepsi otrzymali w nagrodę m. in po tysiąc złotych.

- Organizacyjnie wszystko poszło tak, jak sobie zakładaliśmy. Kibice dopisali, podobnie zresztą jak pogoda - mówi Daniel Pilip, inspektor sportu w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie.