reklama

Ukraińscy studenci z Przemyśla sfotografowali się z flagą nacjonalistycznego Prawego Sektora

Norbert ZiętalZaktualizowano 
To zdjęcie, i kilka podobnych, wywołało burzę w Internecie. W oryginale twarze mężczyzn nie są zasłonięte.
To zdjęcie, i kilka podobnych, wywołało burzę w Internecie. W oryginale twarze mężczyzn nie są zasłonięte. Archiwum
Oburzenie w w Przemyślu, ale również w całym kraju wywołało zamieszczone w Internecie zdjęcie grupy młodych osób, z flagą skrajnie nacjonalistycznej, nieprzychylnej Polsce organizacji Prawy Sektor. Okazuje się, że wśród młodych osób jest sześciu studentów przemyskiej uczelni.

Zdjęcie zostało wykonane w podziemnym parkingu Galerii Sanowa w Przemyślu. Przedstawia grupę młodych mężczyzn z czerwono - czarną flagą i tryzubem. To flaga nacjonalistycznego Prawego Sektora. Czerwono - czarne kolory to również barwy UPA, Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Zamieszczona na portalu społecznościowym fotografia wywołała spore zamieszanie. Okazało się, że w grupie dziewięciu mężczyzn widocznych na zdjęciu, sześciu to studenci Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Przebywają w Polsce dzięki Karcie Polaka. Fakt ten, w rozmowie z reporterem Nowin, potwierdzi rektor uczelni dr hab. inż. prof. PWSW Krzysztof Knapik.

W zamieszczonym na uczelnianej stronie internetowej oświadczeniu, władze uczelni wyrażają "ubolewanie, za co najmniej niestosowane zachowanie studentów". Informują, że zostaną zastosowane wobec nich środki dyscyplinarne, a o incydencie zostaną poinformowane konsulaty polskie na Ukrainie, które wydały tej szóstce Karty Polaka.

Polskie środowiska są oburzone. Na czwartek została zapowiedziana pikieta przed siedzibą honorowego konsulatu ukraińskiego w Przemyślu.

Wkrótce więcej informacji w tej sprawie.

polecane: Wybory 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 316

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 27.10.2014 o 22:00, gajowy napisał:

Tak jest! Pogonić dziadów!

Gnać skuurwieli !! bo im pózniej to będą coraz większe z nimi problemy , na 36 tysięcy studiujących w Polsce 15 tysięcy to skuurwiele z Ukrainy którzy studiują i żyją na nasz koszt !!!

g
gajowy
W dniu 18.10.2014 o 19:55, mal. napisał:

Potrzeba jak najszybciej wyplenić tą czerwono-czarną banderowska zarazę z Polski. Takie zdarzenia potwierdzają jeszcze raz, że akcja "Wisła" została przeprowadzona w nieodpowiednim kierunku. Gdyby w latach 40 - tych wysiedlono całą upaińska zarazę na wschód, dzisiaj nie byłoby warunków i możliwości dla działalności takich grup w Polsce. Nie byłoby też bezkrytycznego popierania banderolandii przez politykierów będących potomkami bandytów z UPA (Sycz, Tyma, ......)!!!

Tak jest! Pogonić dziadów!

A
Alek

W Przemyślu sytuacja jest jaka jest ponieważ tam mieszka wielu kresowian i potomków kresowian.

Z Ukrainy dochodzą co pewien czas jakieś saskie pierdoły na temat Przemysla. Miasto to nigdy nie należało do Ukrainy-skąd pomysły o przyłanczaniu? Mieszkali tam Polacy, Żydzi, Białorusini, Ukraińcy itd. Wiecie ilu Polaków mieszka od dawna w Londynie? Jakoś nikt nie chce go przyłanczac do Polski.

G
Gość
W dniu 26.10.2014 o 15:55, Czytelnik napisał:

Niech się podcierają "Gościem Niedzielnym".

"Nasze Słowo" bardziej pasuje do akcji sranie- d*** z racji sławienia upa

C
Czytelnik
W dniu 22.10.2014 o 21:06, GOSC napisał:

A NASZE DZIECI NAWET PAPIERU TOALETOWEGO W SZKOŁACH NIE MAJĄ! JEDEN WIELKI SYF W UBIKACJACH. SANEPID Z WARSZAWY SIĘ TYM ZAJMIE!

Niech się podcierają "Gościem Niedzielnym".

1

Jebać UPA i Banderę.

p
prezbiter
W dniu 22.10.2014 o 11:56, magister napisał:

Studenci z Ukrainy ! Bez sensu jest studiować w Przemyślu. Przenieście się na studia do Krakowa, póki jeszcze jest czas. Będziecie mieli spokój od polskiego nacjonalizmu. 

A na Syberii studiowac POWAL LESA nie laska ?

Tam wasze miejsce tam ilekroć dusza wasza gorąco tego zapragnie wasz rod spocznie i tam będziecie przychodzić i radować się każdym swym przedsięwzięciem.

d
docent
W dniu 22.10.2014 o 11:56, magister napisał:

Studenci z Ukrainy ! Bez sensu jest studiować w Przemyślu. Przenieście się na studia do Krakowa, póki jeszcze jest czas. Będziecie mieli spokój od polskiego nacjonalizmu. 

a do Mińska  albo Moskwy nie łaska sk,,syny?

Z
Zielony ludek

Ukraińskie media są oburzone zachowaniem kibiców Legii Warszawa w Kijowie. Fani stołecznego klubu jeszcze przed meczem Ligi Europy z Metalistem Charków mieli napaść na komentatora transmitującej spotkanie telewizji Futbol 1.
Jak in­for­mu­je ser­wis Obozrevatel.​com, do zda­rze­nia do­szło kilka go­dzin przed roz­po­czę­ciem spo­tka­nia w cen­trum Ki­jo­wa. Na­past­ni­cy za­bra­li ko­men­ta­to­ro­wi Ki­ry­ło­wi Kru­to­ro­go­wi sza­lik Me­ta­li­sta i za­cho­wy­wa­li się agre­syw­nie w sto­sun­ku do na­po­tki­wa­nych prze­chod­niów.

Ukraińców dodatkowo oburzyło, że już podczas meczu kibice Legii na swoim sektorze wywiesieli flagę z napisami "Wilno" oraz "Lwów" na tle biało-czerwonych barw, sugerując, że te tereny należą do Polski.

 

 

g
gość

nigdzie nie mogę znaleść info o dzisiejszej demonstracji

czyżby jeszcze trwała ??

Q
Q

Deportować te ukraińskie świnie za wchodnią granicę bez możliwości wjazdu do Polski!!!

s
szpitalnakaczka

Od 20 lat trwają nieskuteczne zabiegi o uzyskanie Domu dla Polaków we Lwowie i mimo upływu czasu nic się w tej materii nie zmieniło. Przeciwnie, Polakom we Lwowie pod rządami nacjonalistów ukraińskich z partii Swoboda żyje się coraz gorzej. – Całkowitą klapą i kompromitacją okazały się zapewnienia przemyskich posłów PO: Piotra Tomańskiego i Marka Rząsy, że poprzez forsowanie przekazania obiektu mniejszości ukraińskiej uzyskają dla Polaków we Lwowie budynek. Jak widać, Ukraińcy pozostają głusi na nasze żądania, a kolejne apele o zasadę wzajemności nie zdały egzaminu – ocenia Zapałowski. Przypomina, że w 2009 r. tych, którzy blokowali oddanie Narodowego Domu Związkowi Ukraińców w Polsce, domagając się podobnych gestów ze strony władz ukraińskich, okrzyknięto nacjonalistami. – Tymczasem nam zależało, aby był to budynek za budynek. Gdzie są teraz ci posłowie PO, którzy dawali słowo, że załatwią sprawę? Niech się rozliczą, zwłaszcza że zbliża się kampania wyborcza – apeluje prezes przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

 

u
uciekinier z Wolynia
W dniu 23.10.2014 o 09:52, szpitalnakaczka napisał:

  Pragniemy podziękować Panu Prezydentowi Robertowi Chomie, Zarządowi Miasta oraz wszyst-kim radnym, którzy przyczynili się do podjęcia stosownej uchwały. Społeczność ukraińska jest wdzięczna także Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Lechowi Kaczyńskiemu oraz Prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence za zbudowanie mechanizmu dialogu, który umożliwił wypracowanie pozytywnych wzorców rozwiązywania problemów z przeszłości. Jesteśmy wdzięczni Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji i osobiście Panu Wiceministrowi Tomaszowi Siemoniakowi za determinację we wspieraniu władz miasta w doprowadzeniu do tej decyzji. Słowa wdzięczności za zrozumienie i okazaną pomoc kierujemy również na ręce Pan Aleksandra Mocyka, Ambasadora Ukrainy w RP. Uznanie i wdzięczność  należą się też władzom województwa podkarpackiego, Pani Wicewojewo-dzie Małgorzacie Chomycz, która w ostatnich dwóch latach dołożyła wielu starań, by sprawa „Narodnego Domu” nie ciążyła na relacjach polsko-ukraińskich.Szczególną wdzięczność kierujemy także do Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Et-nicznych oraz Pana Posła Mirona Sycza za pomoc i wsparcie, jakiego doznawaliśmy w naszych staraniach. Nasze podziękowania należą się też Panu Posłowi Markowi Rząsie oraz parlamentarzystom z regionu, którzy rozumiejąc wagę i potrzebę rozwiązania ww. kwestii wspierali władze administracyjne w poszukiwaniu realnych rozwiązań.Dla społeczności ukraińskiej przekazanie „Narodnego Domu” jest aktem częściowego zadośćuczynienia za krzywdy, jakich doznaliśmy w czasie deportacyjnej akcji „Wisła” z 1947 r. Jesteśmy przekonani, że decyzja Rady Miasta Przemyśla na trwałe wpisze się w dzieje porozumienia i pojednania pomiędzy Polakami i Ukraińcami.          Mirosław Kupicz                                                               Piotr TymaSekretarz Zarządu Głównego                                             Prezes Związku 

A co wladze Ukrainy zrobily w ramach zadoscuczynienia dla mniejszosci Polskiej na Ukrainie ?

Miala byc wspolpraca OBUSTRONNA a nie wykrzystywanie drugiej strony !

Natomiast jezeli chodzi o straty jakich doznala mniejszosc Ukrainska w Polsce w wyniku przesiedlenia w ramach akcji "Wisla" to trzeba jasno i glosno powiedziec ze nie byly to straty ale CZYSTE ZYSKI poniewaz przesiedlency otrzymywali niewspolmiernie duze gospodarstwa rolne z pelnym wyposzeniem o jakim nigdy nawet nie marzyli mieszkajac na terenach z ktorych zostali przesiedleni.

Komu wiec stala sie krzywda ?

List ktory jest zalaczony powyzej to KPINA i OBRAZA dla narodu Polskiego i administracji Rzeczpospolitej. Co za podlosc pisac takie obrazliwe inwektywy do tych ktorych sie podle wykorzystuje.

s
szpitalnakaczka
 

Pragniemy podziękować Panu Prezydentowi Robertowi Chomie, Zarządowi Miasta oraz wszyst-kim radnym, którzy przyczynili się do podjęcia stosownej uchwały. Społeczność ukraińska jest wdzięczna także Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Lechowi Kaczyńskiemu oraz Prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Juszczence za zbudowanie mechanizmu dialogu, który umożliwił wypracowanie pozytywnych wzorców rozwiązywania problemów z przeszłości. 

Jesteśmy wdzięczni Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji i osobiście Panu Wiceministrowi Tomaszowi Siemoniakowi za determinację we wspieraniu władz miasta w doprowadzeniu do tej decyzji. Słowa wdzięczności za zrozumienie i okazaną pomoc kierujemy również na ręce Pan Aleksandra Mocyka, Ambasadora Ukrainy w RP. Uznanie i wdzięczność  należą się też władzom województwa podkarpackiego, Pani Wicewojewo-dzie Małgorzacie Chomycz, która w ostatnich dwóch latach dołożyła wielu starań, by sprawa „Narodnego Domu” nie ciążyła na relacjach polsko-ukraińskich.

Szczególną wdzięczność kierujemy także do Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Et-nicznych oraz Pana Posła Mirona Sycza za pomoc i wsparcie, jakiego doznawaliśmy w naszych staraniach. Nasze podziękowania należą się też Panu Posłowi Markowi Rząsie oraz parlamentarzystom z regionu, którzy rozumiejąc wagę i potrzebę rozwiązania ww. kwestii wspierali władze administracyjne w poszukiwaniu realnych rozwiązań.

Dla społeczności ukraińskiej przekazanie „Narodnego Domu” jest aktem częściowego zadośćuczynienia za krzywdy, jakich doznaliśmy w czasie deportacyjnej akcji „Wisła” z 1947 r. Jesteśmy przekonani, że decyzja Rady Miasta Przemyśla na trwałe wpisze się w dzieje porozumienia i pojednania pomiędzy Polakami i Ukraińcami.

 

         Mirosław Kupicz                                                               Piotr Tyma
Sekretarz Zarządu Głównego                                             Prezes Związku

 

 

G
Gość

S P I E R DA LA J   na tę swoją UPADLINĘ BANDEROWSKI ŚMIECIU

 

 

W dniu 19.10.2014 o 20:49, Gość napisał:

...wszy i hałastra pod konsulat ! Jełopy nawet we własnym OJCZYSTYM JĘZYKU pisać nie potraficie. Całę życie żyje Prawdziwy Polak w Prawdziwej Polsce na "od zawsze na zawsze" Polskiej Ziemi a nie zna własnego języka, kultury i historii. Historię tych Ruskich ziem pomińmy. Kto was gamonie morduje i prześladuje? Gdzie to zagrożenie? Mamy tutaj próbkę najgorszego polskiego chłamu i badziewia intelektualnego na tym forum. 

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3