Ultramaraton Podkarpacki wrócił do Rzeszowa. Startowano o 5 rano. Biegacz ze Strzyżowa pokonał 115 km w niecałe 11 godzin

O świcie z Rynku w Rzeszowie wystartowało kilkuset zawodników. Pogoda na początku im sprzyjała Paweł Dubiel
Ponad 300 osób wzięło udział w VIII Ultramaratonie Podkarpackim. Na dystansie 115 km najlepszy był Radosław Ślaski ze Strzyżowa, u pań Adrianna Czyżowska z Borku Starego

Ultramaraton Podkarpacki wrócił do Rzeszowa po trzyletniej przerwie. Uczestnicy zawodów startowali (o godzinie 5 rano) i finiszowali na Rynku stolicy Podkarpacia. To dotyczyło osób, które mierzyły się z dystansami 115, 70 i 50 kilometrów. Na dystansie 30 km start został wyznaczony w Lubeni.

Radosław Ślaski pokonał trasę w 10 godzin, 43 minuty i 43 sekundy. Czwarte miejsce zajął Łukasz Pastuła z Rzeszowa (12:53:51), piąty był Damian Trojan (Łańcut, 12:53:51), szósty Mateusz Kowalczyk (Przeworsk, 13:06:13).
Adrianna Czyżowska uzyskała czas 13:22:30. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Grabowska (Rzeszów, 14:30:56), czwarte Joanna Wierzbicka (Boguchwała, 14:51:13).

Na dystansie 70 km triumfował Szczepan Niemiec (MPEC Rzeszów, 6:03:46), wyprzedzając utytułowanego Rafała Kota (Szczytno, 6:20:08) i Pawła Kidę (Rzeszów, 6:42:20). U pań wygrała Sara Kołcz (Rzeszów, 8:16:26). Wyprzedziła Agatę Stopę (Boguchwała, 8:33:35) i Monikę Przybycień (Rzeszów 9:18:51).

Na 50 km wygrał Miłosz Lewandowski (Rzeszów, 4:03:50), drugi był Arkadiusz Bereś (Rzeszów, 4:05:56), trzeci Zbigniew Kąkol (Gwoźnica Górna, 4:14:47). U pań wygrałą Sabina Zięba (Świlcza, 4:38:31).

Zwycięzcy Wisłok Trial - 30 km: mężczyźni,
1. Paweł Smędowski (Rzeszów, 2:00:17); kobiety, 1. Magdalena Łączak (Mielec, 2:10:31 - utytułowana biegaczka startowała na krótszym dystansie, bo jest krótko po kontuzji).