Unia lepsza od Orląt. Popsuli debiut Gruli

Unia (niebieskie troje) wywiozła z Łukowa cenne trzy punkty.
Unia (niebieskie troje) wywiozła z Łukowa cenne trzy punkty. Archiwum
Nie udał się debiut nowemu trenerowi Orląt Pawłowi Gruli. Unia Nowa Sarzyna wygrała w Łukowie 4-1.

Jedną z przyczyn takiego wyniku można uznać głupi faul bramkarza, Norberta Osiala. Golkiper nie dość, że sprokurował rzut karny w 15. minucie, to dodatkowo wyleciał z boiska. Jedenastkę wykorzystał Dariusz Bartnik.

Kolejne minuty to zdecydowana przewaga gości. Orlęta przebudziły się dopiero po przerwie, dzięki trafieniu kontaktowym Krzysztofa Kierycha. Końcówka to jednak znowu dominacja Unii i trzy gole tego zespołu. Jeden z nich padł z mocno dyskusyjnego, wg gospodarzy, rzutu karnego.

W polu karnym miejscowych na murawę padli jednocześnie, rezerwowy bramkarz z Łukowa i po jednym zawodniku z pola obu drużyn. Sędzia zdecydował, że w tej sytuacji przyjezdni zasłużyli na drugiego karnego. Znowu wykorzystał go Bartnik i było po zawodach.

Dla sarzynian to już szósty mecz bez porażki.

ORLĘTA ŁUKÓW - UNIA SARZYNA 1-4 (0-1)

0-1 Bartnik (15-karny, po faulu Osiala na Oślizło), 1-1 Kierych (52), 1-2 Lebioda (57, asysta Bieńkowskiego), 1-3 Bartnik (78-karny, po faulu bramkarza na Siarżędze), 1-4 Mistrzyk (85, asysta Wtorka).