Unia Nowa Sarzyna lepsza od rezerw Górnika Łęczna

Tomasz Leyko
Piłkarze Unii Nowa Sarzyna po zaciętym spotkaniu pokonali rezerwy Górnika Łęczna.
Początek rundy Unia ma rewelacyjny. W sobotę ograła mocną ekipę z Łęcznej, a emocjami można obdzielić jeszcze kilka meczów w tej lidze.

Do przerwy zespół Piotra Brzezińskiego prowadził 1-0, ale powinno być 2-0. W 26. minucie faulowany w "szesnastce" był Oślizło. Do piłki podszedł Dariusz Bartnik i choć przymierzył tuż obok lewego słupka, Łukasz Witkowski odbił piłkę. Pomścił go Juda, wykorzystując wrzutkę Mateusza Kocura.

W barwach gości zagrał były piłkarz Stali Mielec Paweł Mroziński. W Mielcu ostatnio był ze skutecznością na bakier, ale kilka chwil po przerwie dał swojej nowej drużynie wyrównującą bramkę. - Nowa drużyna, nowe nadzieje - mówił po meczu "Stary Mrozu".

Mecz się rozkręcił, a gole padały jak z rogu obfitości. Goście mogą powiedzieć od radości do łez, bo Unici przyspali przy akcji Michała Zubera i Kamila Stachyry. Było już 1-2 i wszystkie atuty w rękach gości. No prawie wszystkie.

Sarzynianie mają przecież Łukasza Stręciwilka i Stanisława Bednarza. Ten pierwszy, już chwilę po utracie gola, sprytnie przelobował bramkarza gości i znów był remis. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Unii.

Kwadrans przed końcem Mateusz Żukowski sfaulował w polu karnym Tomasza Kota. Arbiter nie miał wątpliwości - rzut karny, już drugi dla Unii w tym meczu. Któż inny mógł podejść do piłki jak nie "Stasiu" i pewnie pokonał Witkowskiego.

Unia nie zwalnia tempa. To był 3 mecz na wiosnę i 3 wygrana zespołu Piotr Brzezińskiego.

UNIA NOWA SARZYNA - GÓRNIK II ŁĘCZNA 3-2 (1-0)

1-0 Juda (30, po centrze Kocura z rzutu rożnego), 1-1 Mroziński (54), 1-2 Stachyra (62, asysta Zuber), 2-2 Stręciwilk (65, asysta Kota), 3-2 Bednarz (75-karny, po faulu Żukowskiego na Kocie).

UNIA: Napieralski - Łuczak, Bartnik, Oślizło, Federkiewicz - Stręciwilk (70. Telka), Kot, Wtorek, Juda, Kocur (77. Reptak) - Bednarz (90. Kusy)
GÓRNIK II: Witkowski - Raczkiewicz, Jabłoński, Mroziński, Kazimiereczak - Zagurskas, Żukowski, Stachyra, Skorupski (46. Ryczek) - Zuber (84. Rusiecki), Michalak (84. Krakiewicz)
SĘDZIOWAŁ: Robert Podlecki (Lublin), ŻÓLTE KARTKI: Zagurskas, Żukowski, WIDZÓW 200.