Unia Nowa Sarzyna pokonała Zaczernie, ale spada z III ligi

Miłosz Bieniaszewski
Bramkarz Unii - Artur Zastawny w starciu z Limblachem Zaczernie zachował czyste konto. fot. Łukasz Pado
Unia, aby się utrzymać musiała swój mecz wygrać, ale również liczyć na stratę punktów przez Stal Sanok lub porażkę Polonii Przemyśl w Boguchwale.

Podopieczni Piotra Brzezińskiego swoje zrobili, ale ich rywale się nie potknęli i to sarzynian spotkał przykry los degradacji. Jeszcze w 90. minucie "unici" mieli zapewnione utrzymanie, ale wtedy gola w Sanoku zdobył Dariusz Kurowski, co pogrążyło sarzynian.

- Umiesz liczyć, licz na siebie. Swoje zrobiliśmy, ale nie dało nam to utrzymania - mówi trener Unii.

Gospodarze musieli atakować od początku, ale o mały włos już w 1. minucie nie stracili gola. Damian Wolański przelobował bramkarza miejscowych, ale piłkę z linii zdołał wybić Dariusz Bartnik. Sarzynianie znając stawkę meczu grali nerwowo, ale w 29. minucie dopięli swego.

Zadanie gospodarzom ułatwił jeszcze Krzysztof Weres, który przed przerwą osłabił swój zespół. Goście po zmianie stron przeważali optycznie, ale niewiele z tego wynikało. Miejscowi natomiast wyprowadzali szybkie kontry i tuż przed końcem wynik ustalił Paweł Wtorek. Był to gol jedynie na osłodę, bo po chwili do Nowej Sarzyny dotarła informacja z Sanoka...

UNIA NOWA SARZYNA - LIMBLACH ZACZERNIE 2-0 (1-0)
1-0 Stręciwilk (29, po podaniu Lebiody), 2-0 Wtorek (89, asysta Lebiody po szybkiej kontrze).

Relacje ze składami z ocenami dla zawodników i sędziego oraz opiniami w piątkowych Nowinach