Unia Tarnów też lepsza w sparingu od SPR-u Stali Mielec [ZDJĘCIA]

OPRAC.: luci
SPR Stal Mielec uległa u siebie Grupie Azoty Unii Tarnów
SPR Stal Mielec uległa u siebie Grupie Azoty Unii Tarnów Mat. Prasowe SPR Stal Mielec/ A. Jajkiewicz
Siedem meczów i sześć porażek, to bilans piłkarzy ręcznych SPR-u Stali Mielec w sparingach przed nadchodzącym sezonem 2021/22. W ostatnim mielczanie ulegli Grupie Azoty Unii Tarnów.

- Do ligi coraz bliżej, a my ciągle mamy poważne problemy w obronie. To jest element, nad którym musimy najmocniej popracować - mówi Rafał Gliński, trener SPR-u Stali Mielec. - Są rzeczy, które mi się podobają, ale obrona to nasz największy problem.

Początek meczu był bardzo wyrównany, jednak między 20 a 25. minutą na 5 celnych trafień Unii, Stal zrewanżowała się tylko jednym i do końca pierwszej połowy utrzymywała się przewaga gości (12:16).

Po przerwie Stal próbowała odrobić straty, po kilkunastu minutach straty znacząco stopniały, ale kilka błędów spowodowało, że rywal odbudował ją na nowo i do końca spotkania nie dał sobie odebrać prowadzenia. Swoje trzy grosze do zwycięstwa Unii dołożył bramkarz Casper Liljestrand.

Przed Stalą ostatni test przed sezonem. 21-22 sierpnia w Mielcu odbędzie się Memoriał Antoniego Weryńskiego, w którym oprócz mielczan zagrają Padwa Zamość, Piotrkowinin Piotrków Tryb. i czeski zespół KH Koprivnice.

Są duże szanse, że na turnieju w Mielcu trener Gliński będzie miał już do dyspozycji borykających się z urazami Antonio Pribanica i Michała Chodarę, a także przebywającego na młodzieżowej kadrze Igora Graczyka.

SPR Stal Mielec - Grupa Azoty Unia Tarnów 25:30 (12:16)

SPR Stal Mielec: Dekarz - Petrović, Wilk, Monczka, Sobut, Nowak, Wołyncew, Smolikau, Chodara, Adamczuk, Osmola, Ivanović, Krupa, Sobczyk. Trener Rafał Gliński.