Zespół z Sanoka znakomicie wykorzystał atut swojej hali. Tomasz Sowa
Aby przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego Salming Ekstraklasy mieć „wszystko w swoich rękach”, sanoczanie musieli zdobyć przynajmniej 4 punkty. Zdobyli o „oczko” więcej i mają szansę na grę w play-off.

Esanok.pl Wilki Sanok – Olimpia Łochów 8:7 k. i 8:5

Tercje: 2:3, 3:2, 2:2 – d. 0:0, k. 1:0 i 4:3, 2:1, 2:1.

Bramki – sobota: Stubenvoll-Hański 7, D. Popek 19, 40, Sujkowski 37, 52, Brukwicki 40, Leś 54 – Marszał 1, 7, 31, Wierzchołowski 13, 45, Jarosz 30, Sternicki 56; niedziela: D. Popek 2, Sujkowski 7, 41, T. sokołowski 34 (przewaga), Januszczak 35, Brukwicki 47, samobójcze 10, 15 – Szyszko 17, 18, Sternicki 32, 55, samobójcza 12.

Skład Esanok.pl Wilki: Kocur (Serwiński, Kopeć) – Leś, Mołoń, Rudy, Struzik, D. Popek, G. Popek, Stubenvoll-Hański, T. Sokołowski, P. Sokołowski, J. Sokołowski, Sujkowski, Januszczak, Nazarkiewicz, Brukwicki. Trener Jakub Barć.

- To są dla nas najważniejsze mecze tej części sezonu. Walczymy o drugą lokatę w grupie i lepsze rozstawienie w fazie play-off – mówił przed meczami Michał Leś, obrońca ekipy Esanok.pl Wilki Sanok.

W sobotę sanoczanie wygrali w karnych a bohaterem drużyny z Sanoka był bramkarz Dawid Serwiński, który obronił aż 13 z 15 strzałów rywali. W 31. minucie miejscowi przegrywali już 2:5, ale jeszcze w II tercji potrafili odrobić straty, strzelając trzy gole w odstępie niespełna trzech minut.

W niedzielę emocji było nieco mniej, ale za to wygrana miejscowych pewna, choć dali się dogonić od stanu 4:1 na 4:4. Na szczęście Tomasz Sokołowski podczas gry w przewadze szybko strzelił gola na 5:4. Ciekawostka: między 10 a 15 minutą trzy bramki padły po strzałach samobójczych.

W innym dwumeczu: UKS Nowa Łódź 0 MUKS Zielonka 4:8 i 5:8. Esanok.pl Wiki ma 2. miejsce w tabeli swojej grupy (11 pkt), z przewagą trzech „oczek” nad zespołem z Łochowa. Do play-off awansują dwie ekipy. W ostatniej serii gier Olimpia gra z Zielonką (10 meczów, 30 pkt.), zaś sanoczanie na wyjeździe w Łodzi (5 pkt.).