Unihokej. Wilki Sanok nie zdobyły medalu w SuperFinale Salming Ekstraligi. Przegrały z Szarotką Nowy Targ aż 3:8 [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
Sanoczanie nie sprostali utytułowanej Szarotce w meczach o brązowy medal.
Sanoczanie nie sprostali utytułowanej Szarotce w meczach o brązowy medal. Wacław Nowacki
Jeszcze nie teraz. Jeszcze nie w tym roku. W meczu o brązowy medal Salming Ekstraligi unihokeja Bieszczady24.pl Wilki Sanok przegrały w Rzeszowie z ekipą Gorący Potok Szarotki Nowy Targ 3:8.

Mecz ustawiła pierwsza tercja, którą nasz zespół przegrał aż 0:5. Wcale nie musiało być jednak tak źle, bo choć Wilki straciły pierwszego gola już w 65. sekundzie, to później mieli dwie doskonałe okazje na odwrócenie losów. Obie zmarnował jednak wracający do gry po urazie grający trener sanoczan Tomasz Sokołowski.

Po trzech szybkich ciosach, przy stanie 0:4, Wilki poprosiły o czas i zmieniły bramkarza, ale do pierwszej przerwy niewiele wskórały. Zaraz po zmianie stron Damian Popek zdobył gola, czym uradował publiczność zgromadzoną w hali Politechniki Rzeszowskiej.

Goście grali jednak bardziej dojrzały unihokej, wysoko atakowali sanoczan i chwilę później znów trafili do bramki ambitnych Wilków.

Trzecią tercję nasz zespół znów zaczął z dużym animuszem i ryzykiem i... stracił gola numer siedem w 44. minucie. Zaraz jednak odpowiedział Jakub Sujkowski i jeszcze były emocje. Tym bardziej, że w 49. minucie gracz Szarotki powędrował na ławkę kar i przez dwie minuty Wilki zamknęły gości na ich połowie. Nic z tego jednak nie wynikło. Pod koniec meczu po jednym golu strzeliły jeszcze oba zespoły.

Puchar za 4. miejsce kapitan Wilków odbierał od burmistrza Tadeusza Pióro.

Bez kurtuazji, ale bez niego nie było by naszej drużyny, która jest trochę rozczarowana tym meczem, ale jednocześnie szczęśliwa, że doszliśmy tak daleko

– mówił Tomasz Sokołowski.

W przerwie meczu o brąz występowała grupa taneczna "Kornele" z Rzeszowa, wielokrotne medalistki mistrzostw świata.

Bieszczady24.pl Wilki Sanok – Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 3:8

Tercje: 0:5, 1:1, 2:2.

Bramki dla sanoczan: Popek, Sujkowski, samobójcza.

Skład Wilków: Kocur, Cęgiel, Kopeć – P. Sokołowski, Pisula, Sujkowski, T. Sokołowski, Sołowski, Ambicki, Bomba, Dudek, Januszczak, Kot, Rudy, Leś, Struzik, Popek. Trener Tomasz Sokołowski.

SuperFinał finał Salming Ekstraligi Unihokeja trwa w hali Politechniki do wieczora.

Wyniki i program gier:
o brązowy medal kobiet:
MOS Zbąszyń - Podhale Nowy Targ 8:5;
finał kobiet: Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ II 7:6;
finał mężczyzn: MUKS Zielonka - Górale Nowy Targ (godz. 20).