Uniwersytet i Politechnika Rzeszowska w finale AMP

luci
Politechnika Rzeszowska
Dwie największe rzeszowskie uczelnie Uniwersytet i Politechnika będą mieć swoje zespoły w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce mężczyzn.

Oba nasze zespoły awans wywalczyły podczas turnieju półfinałowego, który w weekend był rozgrywany w hali Politechniki Rzeszowskiej. Gospodarze zakończyli rywalizację na trzecim miejscu, a Uniwersytet na drugim, zwycięzcą został zespół AGH w Krakowie.

UR fazę grupową przeszedł jak burza ogrywając kolejno UMCS Lublin, AWF Kraków, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie po 2:0, pewnie zajmując 1. miejsce w grupie B.

- Z perspektywy całego turnieju dla nas najważniejszym był pierwszy mecz i wygrana z AWF-em Biała Podlaska 2:0. Od tego momentu nabraliśmy pewności siebie i chyba wycisnęliśmy z tego zespołu maksimum możliwości - mówi Patryk Masłowski, zawodnik PRz.

Po wygranej z AWF-em nasi „inżynierowie” wygrali 2:0 z Politechniką Krakowską, ulegli AGH 0:2, i pokonali Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie 2:0, kończąc zmagania w grupie A na 2. miejscu.

Taki układ sprawił, że w półfinale doszło do derbów Rzeszowa. Politechnika osłabiona nieobecnością Szymona Pałki uległa Uniwersytetowi 1:2, ale dzięki zwycięstwu nad UMCS-em zajęła 3. miejsce. UR w finale zaś uległ AGH 0:2. - AGH był w tym turnieju poza zasięgiem. Mieli skład z 1 ligi. My jednak na finał pojedziemy najprawdopodobniej jeszcze mocniejsi, bo ze względu na obowiązku w klubach nie mogli u nas zagrać m.in. Jakub Peszko, Dawid Dryja i kilku innych graczy - powiedział Wojciech Bajorek, trener UR.

Awans do turnieju finałowego (zagra w nim 16 najlepszych uczelni w kraju) wywalczyła czwórka najlepszych drużyn z turnieju w Rzeszowie. Oprócz zespołów z podium na finał AMP, który odbędzie sie w dniach 4-7 maja w Opolu, pojecdzie UMCS Lublin.

Skład UR: Gąsior, Stabrawa, Dembiec (libero), Głód (libero), Pieper, Kotyla, Durski, Plizga, Grędysa, Pękala, Kozdroń, Kalandyk, Kuschel. Trener Wojciech Bajorek.

Skład PRz: P. Masłowski, Soboń, Golonka, Majkowski, Wnęk, Bieszczad (libero), Włodyga (libero), Kielar, Pilarecki, Pałka, Woś, Mazur, Kalina, Pamuła, Antoni Domino.