Uniwersytet Rzeszowski obniża opłaty za studia niestacjonarne oraz za akademiki

beta/ UR
Archiwum
Udostępnij:
Prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, zdecydował o obniżeniu opłat za studia niestacjonarne, a także za akademiki.

- Uwzględniając częściową realizację zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, obniżam o 20 procent wysokość opłat w semestrze letnim, związanych z kształceniem na studiach niestacjonarnych, w języku obcym oraz cudzoziemców na studiach stacjonarnych w języku polskim

- informuje rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Obniżce nie podlegają opłaty za powtarzanie określonych zajęć z powodu niezadowalających wyników w nauce, za zajęcia nieobjęte programem studiów, czy opłaty za studia podyplomowe.

Rektor przypomina, że student może ubiegać się o całkowite lub częściowe zwolnienie z opłaty za studia, gdy znalazł się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Podstawą wniosku jest utrata przez niego lub członka rodziny źródła dochodu, a jest to spowodowane ograniczeniami w działaniu firm przez zagrożenie epidemiczne.

Studenci, którzy wykwaterowali się z akademików, zabrali wszystkie swoje rzeczy i pojechali do domów - nie płacą nic. Z kolei ci, którzy zostawili w pokojach swoje rzeczy mogą liczyć na to, że począwszy od kwietnia zapłacą o 70 procent mniej. Obniżka obowiązuje do dnia, aż rektor wyrazi zgodę na powrót do domów studenckich, niezależnie od kontynuowanego częściowego kształcenia zdalnie. Jest jeszcze grupa studentów, którzy pozostali w akademikach, więc ci zapłacą normalnie.

Pisaliśmy, że prawie 300 tys. zł pomocy materialnej otrzymają studenci WSPiA, którzy z powodu pandemii znaleźli się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej. Pieniądze pochodzą ze stypendialnego funduszu rezerwowego. Także władze WSIZ podjęły decyzje o dodatkowej pomocy dla studentów. Są to: jednorazowe zapomogi i stypendium socjalne. W uzasadnionych przypadkach i na indywidualną prośbę studentów wyrażana będzie zgoda na zmianę terminu płatności czesnego za semestr letni. To rozwiązanie bez żadnych odsetek i z przyśpieszoną procedurą rozpatrywania podań.


FLESZ: Wraca popularność książek? Czytamy więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie