Uroczysta gala Liderzy Regionu 2023 za nami. Statuetki zostały już wręczone! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Paweł Dubiel
Paweł Dubiel
Urszula Sobol
Urszula Sobol
20 tytułów Lidera Regionu wręczyliśmy podczas uroczystej gali w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Nagrodziliśmy nietuzinkowe firmy, instytucje i samorządy z Podkarpacia.

To już 12. edycja nagrody „Lider Regionu”. Od ponad dekady zaszczytne tytuły przyznawane są firmom, instytucjom i samorządom w naszym regionie. To dowód na to, że na Podkarpaciu mamy wiele dynamicznych i kreatywnych firm, które są pionierami przedsiębiorczości oraz innowacyjności m.in. w sferze nowych technologii i nowatorskich metod zarządzania. Mamy też instytucje i samorządy, które wyrastają ponad przeciętność i wnoszą szczególny wkład w rozwój naszego województwa.

Lider Regionu to prestiżowe wyróżnienie

Podczas uroczystej gali w Hotelu Prezydenckim prestiżowymi statuetkami nagrodziliśmy Liderów Regionu 2023. Laureaci usłyszeli mnóstwo ciepłych słów, podziękowań i gratulacji.

Uczestników finałowej gali przywitał zastępca redaktora naczelnego Nowin Jaromir Kwiatkowski.

- Na Podkarpaciu jest wiele firm, które są gwarantami rozwoju gospodarczego regionu, ba! których zasięg oddziaływania wykracza często poza region. Jest też wiele instytucji i samorządów, dzięki którym wzrasta jakość życia mieszkańców regionu. Dwadzieścia z nich honorujemy dziś nagrodą, a zarazem tytułem Lidera Regionu. Gratuluję Wam dotychczasowych dokonań i życzę sukcesów, mam nadzieję, dobrej przyszłości - podkreślał Jaromir Kwiatkowski, zastępca redaktora naczelnego Nowin, które są pomysłodawcą i organizatorem nagrody Lider Regionu.

Oprócz przedstawicieli Nowin nagrody wręczali także m.in. Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki, Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Jerzy Borcz, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta miasta Rzeszowa.

- Niezmiernie cieszy fakt, że to właśnie wydarzenie pokazuje najbardziej aktywne firmy, instytucje, samorządy naszego regionu, które działają w taki sposób, że nasze województwo podkarpackie rozwija się i jest obszarem do uzyskiwania kolejnych sukcesów - mówiła podczas uroczystej gali Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki.

- Państwa talenty, praca i rzetelność została zauważona i nagrodzona również dlatego, że działacie w dość trudnym okresie, czasie, w którym wszyscy z niepokojem obserwujemy wojnę za naszą granicą. Ta atmosfera niepokoju i lęku niespecjalnie sprzyja ku temu, aby się rozwijać. Natomiast mimo tej trudnej sytuacji pokazujecie swoje pasje, talenty. Uświadamiacie nas, że można coś tworzyć, rozwijać się, spełniać marzenia, realizować się i osiągać zamierzone cele - przemawiała wicewojewoda podkarpacki. - I właśnie te wyróżnienia i nagrody są przykładem tego, że jesteście tymi liderami, którzy wiedzą, jakie działania podjąć, aby nasze województwo się rozwijało. Korzystając z okazji, chciałabym Państwu podziękować, za zaangażowanie, za osiągnięte już sukcesy i za pracę społeczną na rzecz społeczności lokalnych. Życzę również dużo optymizmu, którego wszystkim nam brakuje, a także zdrowia, radości i realizacji kolejnych celów.

Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, również gratulował laureatom.

- Bycie liderem jest niezwykłym wyzwaniem. Jesteśmy już po latach pandemii, a teraz w czasie trwania wojny, gdzie galopująca inflacja, czy inne problemy, z którymi stykają się liderzy, są wielkim wyzwaniem. Dlatego w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego, marszałka Władysława Ortyla chcę za Waszą aktywność podziękować i pogratulować wszystkim, którzy zostali wyróżnieni - zaznaczył Stanisław Kruczek.

Samorządowcy, prezesi, dyrektorzy i właściciele firm otrzymali gratulacje od Jerzego Borcza, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który zaznaczył, że nagrodzeni Liderzy Regionu pracują dla rozwoju Podkarpacia.

- Działacie w trudnym czasie, a okazuje się, że robicie wiele dobrego dla naszego województwa - podkreślał przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Dla wszystkich Liderów Regionu podziękowania złożyła też Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. - Dziękuję za to, że wyznaczacie standardy i pokazujecie, jak prowadzić biznes i jak go rozwijać - mówiła wiceprezydent Rzeszowa. - Gratuluję wszystkim, którzy zostali wyróżnieni. Życzę, aby wszystko, co najpiękniejsze w biznesie i nie tylko, było jeszcze przed Państwem.

Laureaci: To zaszczyt być w gronie najlepszych w regionie

Zwycięzcy nie kryli radości i wzruszenia.

- To zaszczyt znaleźć się w gronie Liderów Regionu. Dziękujemy zarówno za nominację, docenienie, a także wyróżnienie - zapewniali jednogłośnie nagrodzeni laureaci, dziękując swoim pracownikom za wspólny sukces.

- W imieniu zarządu i wszystkich pracowników banku dziękujemy za to wyróżnienie - wyznała Magdalena Więckowicz p.o. prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.

I dodała, że Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli istnieje 95 lat na rynku.

- Jesteśmy i rozwijamy się dla klientów. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za taką nagrodę. Będzie ona jeszcze bardziej determinować nas do pracy - mówiła Magdalena Więckowicz. - Życzę wszystkim nagrodzonym wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

Prof. dr hab. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, która została Liderem Regionu 2023 w kategorii Nauka, podkreślał, że nagroda jest dla uczelni dużym wyróżnieniem. - Dziękuję za tę nagrodę i pochwale się słowami rektora Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie, który parę lat temu, jeszcze przed pandemią powiedział, że WSPiA jest uczelnią, z którą najintensywniejsze kontakty prowadzi właśnie uniwersytet we Lwowie. Dziękujemy jeszcze raz za docenienie tej 25-letniej, naukowej współpracy z najważniejszymi uczelniami ukraińskimi - mówił.

Robert Pieszczoch, dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbierając nagrodę podziękował ponad 300 pracownikom PODRR, którzy na co dzień obsługują ponad 70 tysięcy podkarpackich rolników.

- Cieszymy się, że wielu mieszkańców obszarów wiejskich nam zaufało - mówił Robert Pieszczoch. - Staramy się cały czas podnosić swoje kompetencje, aby na obszary nie tylko wiejskie na Podkarpaciu dzięki nam spłynęło jak najwięcej środków i to jest nasze główne założenie. Staramy się również, aby nie być tylko firmą, która kojarzy się z rolnictwem, ale i również imprezy, które organizujemy, odwiedza w ostatnich latach od 50 do 60 tysięcy ludzi, z czego się niezmiernie cieszymy i jest to wizytówka całego Podkarpacia.

Dyrektor PODR zaprosił również wszystkich uczestników gali w najbliższą sobotę do Boguchwały na podkarpacki bazarek żywności. Targowisko jest czynne od godz. 7 i tradycyjnie kusi smacznymi, regionalnymi produktami. Można tam kupić m.in. wędliny, sery, chleby, czy przetwory. Będą też ozdoby wielkanocne.

Galę uświetnił występ Małgorzaty Pruchnik-Chołki, naszej rodzimej aktorki i wokalistki związanej z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pani Małgorzata ma na koncie wiele ról w spektaklach muzycznych, w tym rola Edith Piaf w spektaklu Jana Szurmieja.

Podczas uroczystości artystka zaśpiewała przy akompaniamencie akordeonu, na którym zagrał Dariusz Kot, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz kontrabasu, na którym grał Wojciech Front, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie,

Lider regionu 2023

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim liderom.

Laureaci Nagrody Lider Regionu 2023. Te prestiżowe statuetki otrzymały najlepsze firmy, samorządy i instytucje, z których mieszkańcy Podkarpacia mogą być naprawdę dumni. Podczas uroczystej gali mnóstwo ciepłych słów podziękowań i gratulacji usłyszeli nasi Liderzy. Zwycięzcom Lider Regionu 2023 jeszcze raz gratulujemy.

Uroczysta gala Liderzy Regionu 2023 za nami. Statuetki zosta...

Tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24