MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uwaga! Furosemidum i Nasen, czyli popularne leki na nadciśnienie oraz nasenne, zostały wycofane z aptek

Urszula Sobol
Urszula Sobol
pixabay.com
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z aptek i hurtowni serię tabletek Furosemidum Polfarmex oraz tabletek Nasen. Leki te są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz bezsenności. Decyzja wycofania tych produktów spowodowana jest zidentyfikowaniem wady jakościowej.

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju produktów leczniczych Furosemidum Polfarmex oraz Nasen.

Tabletki Furosemidum Polfarmex stosowane są m.in. przy leczeniu nadciśnienia tętniczego. Wskazania do stosowania Nasenu to m.in.: krótkotrwałe leczenie bezsenności.

Zostały wycofane dokładnie: Furosemidum Polfarmex tabletki 40 mg o nr serii 020320 z terminem ważności 03.2023 oraz Nasen tabletki powlekane 10 mg o nr serii 020320 r. z terminem ważności 03.2023 r.

- Serie produktów leczniczych zostały wycofane z obrotu ze względu na stwierdzenie wystąpienia wady jakościowej polegającej na obecności w kartoniku jednostkowym produktu leczniczego FUROSEMIDUM POLFARMEX tabletki 40 mg blistrów z produktem leczniczym NASEN tabletki powlekane 10 mg - wyjaśnia mgr farm. Monika Urbaniak, Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny. - Powyższa wada jakościowa dotyczy tylko i wyłącznie wskazanych serii produktów leczniczych. Pozostałe dostępne w sprzedaży serie leków Furosemidum Polfarmex tabletki 40 mg oraz Nasen tabletki powlekane 10 mg są dostępne dla pacjentów i mogą być dalej bezpiecznie stosowane.

Lekarstwa można wymienić na podstawie recepty

Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny informuje również, że osoby, posiadające w domu opakowania z ww. serii leków, proszone są o ich zwrot do apteki, w której zostały zakupione. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pacjent otrzyma zwrot pieniędzy za zakupiony lek.

- Wymiany leku można dokonać na podstawie ważnej recepty. W związku z powyższym w celu kontynuowania terapii prosimy o kontakt z lekarzem

- mówi Monika Urbaniak.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać codziennie w godz. 8.00-18.00 pod nr infolinii +48 667 502 750.

Jak czytamy w oświadczeniu Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zamienne zażycie tych dwóch produktów leczniczych może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jakie są najlepsze porodówki na Podkarpaciu wg. fundacji "Rodzić po Ludzku"? Sprawdźcie na kolejnych zdjęciach.Stan aktualny na 15 lipca 2020.

TOP 10 porodówek 2020 na Podkarpaciu. Nowym liderem Samodzie...


FLESZ: Epidemia nie gaśnie. Covid atakuje serce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24