Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uwaga podróżni! Zmiany dojścia do pociągów na stacji Rzeszów Główny

Beata Terczyńska
Krzysztof Kapica
Kolejny etap prac na stacji kolejowej Rzeszów Główny wymaga zmian w organizacji obsługi podróżnych. Od 11 marca demontowane będą konstrukcje kładki nad torami. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia.

- Kolejny etap prac na stacji wymaga zmian w organizacji obsługi podróżnych - mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Od 11 marca demontowane będą konstrukcje kładki nad torami.

- Prace nie zakłócą podróżnym dostępu do pociągów. Najważniejsze roboty zaplanowano w godzinach nocnych, podczas przerwy w ruchu pociągów.

Przy kładce wykonano oznakowanie dla nowej organizacji ruchu. Przygotowane jest dodatkowe, tymczasowe przejście. Będzie ono czynne do zakończenia budowy tunelu.

Zakończenie prac na stacji Rzeszów Główny planowane jest w drugiej połowie roku. Wówczas podróżni będą korzystać z nowego przejścia podziemnego i trzech nowych peronów z windami i schodami ruchomymi.

Na stacji Rzeszów Główny podróżni korzystają już z większych, wyższych i wygodniejszych do wsiadania do pociągów peronów 1 i 2. Perony są w pełni zadaszone. Przygotowane zostały poczekalnie i czytelne tablice informacyjne. Osobom niewidomym i niedowidzącym łatwiej jest się poruszać dzięki liniom naprowadzającym i nawierzchni o zróżnicowanej strukturze.

Prace budowlane obejmują teraz peron nr 3, który będzie większy i podwyższony.

Przejściem podziemnym już można przejść do peronu 2, a docelowo połączy centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego. Przejście będzie wyższe i szersze od dotychczasowego. PLK przewidziały w nim schody ruchome i windy, co pozwoli łatwo dostać się na perony osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Wygodniejsze podróże z Rzeszowa Zachodniego

Od 2019 r można wsiadać do pociągów z nowego przystanku Rzeszów Zachodni przy al. Wyzwolenia. W lutym do czynnego peronu dołączył drugi. Takie rozwiązanie ułatwi podróże w kierunku zachodnim i północnym – w stronę Lublina i Krakowa.

PLK modernizują także wiadukt kolejowy nad ul. Batorego. Obiekt w połowie jest już przygotowany i przejeżdżają po nim pociągi. W lutym rozpoczął się kolejny etap prac. Zmodernizowany obiekt będzie większy i szerszy od starego. Dzięki temu pod torami będzie więcej miejsca na budowę drogi i chodników, co usprawni komunikację drogową.


Zobacz też: Targi IT w Hotelu Rzeszów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24