Stanisław Moneta
Venus Williams
Venus Williams AP/Associated Press/East News
To zdecydowanie największa sensacja Wimbledonu 2019. Venus Williams odpadła już w pierwszej rundzie, gładko przegrywając z 15-letnią debiutantką Cori Gauff, która zajmuje 313. miejsce w rankingu WTA.

Venus Williams najlepsze lata ma już za sobą, ale chyba nikt nie spodziewał się, że pięciokrotna triumfatorka Wimbledonu w tym roku odpadnie już w pierwszej rundzie. Zwłaszcza, że jej rywalką była 313. rakieta świata, Cori Gauff. Zaledwie 15-letnia zawodniczka debiutowała w turnieju Wielkiego Szlema, aby znaleźć się w głównej drabince musiała przebrnąć przez kwalifikacje.

Młodej Amerykance udała się ta sztuka, już w pierwszym meczu trafiła na swoją rodaczkę i sportową idolkę, czyli Williams. Skazywana na pożarcie Gauff wygrała, i to dość łatwo - 6:4, 6:4. Mecz trwał godzinę i 19 minut.

Starsza z sióstr Williams to była liderka rankingu WTA, obecnie zajmuje w nim 44. miejsce. W karierze wygrała 10. turniejów Wielkiego Szlema. Ostatnio Australian Open w 2017 r. Czy jej porażka z utalentowaną 15-latką będzie symboliczna zmianą warty w amerykańskim tenisie? Przekonamy się wkrótce.