Zamknij

Nowiny

Victor Polish Junior 2018 w Przemyślu. Na Podkarpacie zjechali zawodnicy z całego świata [ZDJĘCIA]

Młodzi badmintoniści z czterech kontynentów przez cztery dni, od 18 do 21 stycznia rywalizować będą w Przemyślu w prestiżowym turnieju pod nazwą Victor

Fot. Łukasz Solski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/25] Następne

Młodzi badmintoniści z czterech kontynentów przez cztery dni, od 18 do 21 stycznia rywalizować będą w Przemyślu w prestiżowym turnieju pod nazwą Victor Polish Junior. To jedna z mocniej obsadzonych juniorskich imprez w Europie.

Zawodnicy walczą nie tylko o medale, puchary i splendor, ale również o jak największe zdobycze punktowe do rankingu Badminton Europe, czyli Europejskiej Federacji Badmintona.

Do udziału w Victor Polish Junior 2018 zgłosiło się ok. 160 młodych badmintonistów z całego świata: Polski, Szwecji, Finlandii, Chorwacji, Portugalii, Niemiec, Czech, Japonii, Węgier, Malty, Mołdawii, Słowenii, Hiszpanii, Indii, Izraela, Francji, Rosji, Ukrainy, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Tajwanu, Salwadoru, Bułgarii, USA, Turcji, Słowacji, Kanady, Rumunii i Białorusi.

Organizatorem turnieju jest UKS "Aktywna Piątka".

Równocześnie z rywalizacją juniorów, w hali sportowej w Medyce trwa druga ważna impreza badmintonowa tzw. turniej satelitarny pod nazwą Victor Polish Youth – organizowany z myślą o najmłodszych adeptach lotki, czyli kategoriach wiekowych: U-9, U-11, U-13 i U-15.

Zobacz także: Jerzy Domaradzki, prezes 4-ligowego LKS-u Pisarowce: Kiedyś obiecałem chłopakom obóz zagraniczny i teraz dotrzymałem słowa [STADION]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy