Vive lepsze od Stali w pierwszym półfinale

Tomasz Leyko
Marek Szpera rzucił kielczanom 6 bramek.
Marek Szpera rzucił kielczanom 6 bramek. Sławomir Stachura/Echo Dnia
Vive Targi Kielce wygrało z BRW Stal Mielec 40-29 w pierwszym meczu półfinałowym PGNiG Superligi. W toczącej się do 3 wygranych rywalizacji play-off Vive prowadzi 1-0.

W Stali nie zagrał Michał Chodara, który odczuł najbardziej trudy 4 spotkań z Warmią. - Chcę się solidnie przygotować do meczów o medale - powiedział.

W Kielcach mielczanie trzymali się dzielnie do 45 minuty, dopóki starczyło im sił. Przegrywali wówczas z obrońcą tytułu 24-27. Zmęczenie dało jednak znać o sobie. Gospodarze zdobyli 3 bramki z rzędu (Dżomba, Nat, Stojković). W 55 minucie po efektownej przerzutce Jurasika było już 37-27 i losy pierwszego półfinału rozstrzygnięte.

Następny mecz odbędzie się 4. maja o g. 18.30. Trzeci pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 19. Transmisję z tego spotkania zapowiedziała telewizja Polsat Sport.

- Przegraliśmy zasłużenie, nie będziemy składać protestu - żartował trener Stali Ryszard Skutnik. - Ten mecz był dla nas dużym wyzwaniem, chcieliśmy się pokazać i myślę, że wyszło nam to nie najgorzej, choć nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów. Ale można było się z tym liczyć po ciężkim meczu z Warmią - dodał z kolei Marek Szpera.

VIVE TARGI KIELCE - BRW STAL MIELEC 40-29 (19-13)
Najwięcej bramek dla Vive: Jurasik 6, Kuchczyński, Jurecki i Nat po 5.
Najwięcej bramek dla Stali: Sobut 7, Szpera i Albin po 6,
Stan rywalizacji 1-0 dla Vive (do 3 wygranych)