Volkswagen Bank z oferta dla klientów biznesowych. Zachowanie płynności finansowej to priorytet dla przedsiębiorców.

Materiał informacyjny Volkswagen Bank
Nastroje polskich przedsiębiorców nie należą do najlepszych. Jeszcze niedawno wydawało się, że najgorsze mają za sobą i mogą się skupić na odrabianiu strat po wiosennym lockdownie. Dziś znów muszą się mierzyć z nowymi obostrzeniami i walką o przetrwanie. A w niej kluczową kwestią jest zachowanie płynności finansowej w prowadzonej działalności gospodarczej. Pomocą w tym mogą być nowe propozycje Volkswagen Banku.

W związku z tą sytuacją przyszłość dla wielu przedsiębiorców staje się coraz bardziej mglista - z miesiąca na miesiąc wzrasta odsetek firm, którym grozi utrata płynności finansowej lub już ją utraciło. Wśród przyczyn zazwyczaj wymieniane są opóźnienia w płatnościach ze strony kontrahentów oraz utrata klientów. Obecnie niemal 85 proc. polskich przedsiębiorców ma problem z niezapłaconymi fakturami. Najmocniej odczuwają to właściciele mniejszych firm.

Uciekająca płynność

Na koniec września zaległości przedsiębiorstw widoczne w rejestrze dłużników BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK zbliżyły się do 34,4 mld zł, od marca wzrosły o ponad 1,2 mld zł. Problemy z rozliczeniami z partnerami biznesowymi i bankami ma o ponad 6 tys. firm więcej niż po I kw. tego roku, łącznie jest to niemal 321 tys. działających, zawieszonych i już zamkniętych przedsiębiorstw.

Sprawa jest poważna, ponieważ płynność finansowa to jeden z głównych czynników wpływających na kondycję przedsiębiorstw. Jej wysoki poziom zapewnia bezpieczeństwo i pozwala przeznaczać większe środki na nowe inwestycje i rozwój. Z drugiej strony brak płynności finansowej przekłada się na opóźnienia w wywiązywaniu się z bieżących zobowiązań, to z kolei negatywnie wpływa na zaufanie wśród kontrahentów, czy trudności w pozyskaniu środków zewnętrznych. W najgorszym przypadku może to doprowadzić do upadłości firmy, ponieważ brak płynności jest najczęściej wymienianym powodem likwidacji firm. Niestety, na sporą część przyczyn utraty płynności przedsiębiorcy nie mają wpływu.

Odsiecz z banku

– Zachowanie płynności finansowej jest sprawą bardzo istotną w prowadzeniu działalności gospodarczej i stanowi duże wyzwanie, zwłaszcza obecnie – tłumaczy Daria Pawęda, dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank. – Z tego względu zdecydowaliśmy się na wsparcie firmowych klientów i ułatwienie im prowadzenia windykacji należności. Wierzymy, że ta propozycja spotka się z zainteresowaniem klientów. Nieustannie rozwijamy ofertę Banku i niebawem będziemy mogli przedstawić nowe rozwiązania oraz dodatkowe usługi dla klientów biznesowych – dodaje Pawęda.

Volkswagen Bank, wspólnie z Vindicat i Visa przygotowała specjalną ofertę dla posiadaczy Plus Konta Biznes z Kartą Visa. Chodzi o tańszy dostęp do abonamentów w ramach windykacji on-line, oferowanych przez Vindicat. Co ważne, oferta dotyczy usług z całego procesu obsługi niezapłaconej faktury. Dzięki temu łatwemu rozwiązaniu, w kilku prostych krokach przedsiębiorcy mogą odzyskać swoje należności.

Promocja potrwa do końca stycznia 2021 r. Propozycja dla firm prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, prowadzących Plus Konto Bizness z kartą Visa Business w Volkswagen Bank i obejmuje możliwość przetestowania obsługi jednej faktury przez 30 dni za darmo oraz skorzystania ze zniżki do 35% w ramach oferty windykacji on-line Vindicat, dla zarejestrowanych użytkowników, bezterminowo przez cały okres współpracy.

Jak to działa? Klienci otrzymują dostęp do platformy ułatwiającej zarządzanie płatnościami na każdym etapie windykacji: dostępne są zarówno działania prewencyjne, jak i windykacyjne. Użytkownicy uzyskują dostęp do gotowych do wypełnienia wzorów pism i wniosków, niezbędnych podczas windykacji należności.

Usługa umożliwia także przeprowadzenie negocjacji online, dzięki którym zobowiązanie dłużnika zostanie rozłożone na raty. Ponadto klienci uzyskują dostęp do gotowych scenariuszy, umożliwiających przeprowadzenie szybkiej i skutecznej windykacji należności. Klienci mogą je prowadzić samodzielnie, korzystając ze wsparcia i doradztwa prawników lub w dowolnym momencie zlecić ją specjaliście w dziedzinie windykacji.

System zapewnia także m.in. dostęp do giełdy długów, dzięki czemu dane o dłużniku będą wysoko pozycjonowane w internecie, co automatycznie przekłada się na szybsze i skuteczniejsze odzyskiwanie należności. W systemie można także pobrać raport o wiarygodności kontrahenta oraz dopisać go do rejestru BIG InfoMonitor.

Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy oszczędzają czas i pieniądze, unikają pomyłek i błędów. Ponadto za pomocą systemu jego użytkownicy w dowolny momencie mogą sprawdzić postęp procesu odzyskiwania należności. Szczegóły dot. oferty znajdują się pod tym linkiem www.vwbank.pl/vwbank-promo

Materiał oryginalny: Volkswagen Bank z oferta dla klientów biznesowych. Zachowanie płynności finansowej to priorytet dla przedsiębiorców. - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie